Sessioonõpe

Sessioonõpe on õppevorm, kus koolitunde on vähem kui päevaõppes, kuid see-eest tuleb iseseisvalt rohkem õppida. Õppesessioonid toimuvad graafiku alusel ning mõnel juhul võivad need toimuda ka õhtusel ajal või nädalavahetusel. Tartu Kutsehariduskeskuses on mõnel juhul korraldatud sessioonid aegadel, mis enamikule grupist sobivam on.

Sessioonõppe eelis on see, et tänu väiksemale koolipäevade arvule saavad kutset omandada ka need, kes juba töötavad, kuid tahaksid ennast oma valdkonnast täiendada või õppida sootuks uusi oskusi.

Täiskasvanute õppimist toetab ka Täiskasvanute koolituse seadus, mis sätestab töötajate õigused saada õppimiseks vaba aega.  Kutsekoolis tasemekoolitusel osalemiseks on töötajal õigus saada kalendriaasta jooksul õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva. Tööandjal tuleb maksta töötajale 20 kalendripäeva eest keskmist kalendripäevatasu. Ülejäänud 10 kalendripäeva ulatuses saab töötaja võtta tasustamata puhkust. Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse töötajale õppepuhkust täiendavalt 15 kalendripäeva, mis tuleb tasustada töötasu alammäära ulatuses. Kuna seadus ei kohusta töötajat õppepuhkust võtma ühe osana, siis on töötajal võimalik võtta õppepuhkust vajadusel just neil päevadel, kui on planeeritud õppesessioonid.

Hoolimata seadusest tulenevatest õigustest, soovitab kutsehariduskeskus alati hoolikalt läbi kaaluda kuidas töötamist ja õppimist ühitada ning pidama nõu oma tööandjaga.

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal