Turism

Kopli 1A

Osakonnajuhataja: kabinet A-309; tel 7 361 812

Osakonnas on võimalik õppida:

Turismiosakonna erialade lööklauseks on: “Valid turismi, saad töö, puhkuse ja hobi!”  

Õpe turismiosakonnas annab laiapõhjalised teadmised ja spetsiifilised turismialased oskused nii edukaks karjääriks kui õpingute jätkamiseks Eesti ja välismaiste ülikoolide kõrgharidusõppes. Omandatakse turismitöös olulised üldkompetentsid, sh kliendikeskne mõtteviis, analüüsivõime ning meeskonnatöö, erinevate võõrkeelte ja arvutitehnoloogia kasutamise oskused. Osakonnas õpetavad pikaajalise pedagoogilise ja erialase töökogemusega oma ala spetsialistid, oma teadmisi ja kogemusi jagavad ka ettevõtete juhid ja osakonna vilistlased. Suur rõhk on praktikal ja praktilisel õppel: õppekäikudel ja -reisidel osalemine, sündmuste korraldamine, erinevate aktiivtegevuste läbiviimine ja väliskülaliste vastuvõtt (sh kooli ja linna tutvustamine). Turismierialade praktikabaasideks on vaba-aja ja turismiettevõtted, lisaks on avarad võimalused välispraktikal käimiseks ja rahvusvaheliste kogemuste omandamiseks.

Õppima oodatakse kõiki, kellel on:

 • huvi turismivaldkonnas töötamise vastu;
 • turismitööks sobivad isikuomadused, sh suhtlemisvalmidus ja -võime, avatus, loovus, lai silmaring, paindlikkus, korrektsus;
 • huvi reisimise, ajaloo, looduse, geograafia ja kultuuri vastu;
 • soov võõrkeeleoskuse arendamiseks.

Loe ka osakonna blogi  ja jälgi meie tegemisi Facebookis.

Huvitud turismierialast, kuid ei tea, milline neist Sulle sobiks? Tule ja täida turismieriala õpilaste karjääritest SIIN !

Turismivaldkonna kutsestandarditega on võimalik tutvuda Kutsekoja kodulehel: www.kutsekoda.ee .

Tihedat koostööd teeme eriala liitudega (Eesti Turismifirmade Liit ETFL , Eesti Hotellide ja Restoranide Liit EHRL , Eesti Matkaliit EML , Eesti Turismihariduse Liit ETHL , Eesti Maaturismi Ühendus MTÜ , Eesti Giidide Liit ) ja turismiettevõtetega.

 

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal