Müümise kunsti omandamas

Kuigi müüja ametit peetakse veel naiste pärusmaaks, on selle trendi murdjaid ka kutsehariduskeskuses. Näiteks Karel Pint tuli kooli päris selge plaaniga tulevikus müügimeistriks saada.

Karelil on müügimaailmas  oma eeskuju olemas. „Mu onu on müügiesindaja,“ ütleb ta erialavaliku põhjenduseks.  Nii tõigi ta peale põhikooli lõpetamist oma paberid  Tartu Kutsehariduskeskusesse müüja erialale. „Ma tahan esialgu saada müüja kutse ning siis juba edasi liikuda ning müügiesindaja või müügikorralduse ameti ka omandada,“ rääkis ta oma eesmärgist. Muidugi saab  koolist koos kutseõppega ka keskhariduse ja siis on  edasiõppimise võimalused juba avaramad ning paljud põhikoolilõpetajad  just seda eesmärki silmas peavad.

Koolis on Kareli sõnul isegi päris hästi läinud. Üldainete kõrval on õpitud näiteks kaupade tundmist , kaalude ja kassaaparaatide käsitlust, tööohutust ja hügieeni ning pakkimist. Erialateadmisi saab kohe ka praktikas rakendada ning nii on Karel  katsetanud kassapidaja tööd kooli sööklas ning olnud praktikal Anne Selveris.

Eesti stereotüübivideos näidatud juhtumit, kus vanem daam ei suuda mõista, et poes on meeskassapidaja, pole Karel küll oma praktikal veel kogenud, pigem vastupidi. „Sain kassas kindlasti hakkama ja midagi hullu ei juhtunud,“ muigab ta. Samas tunnistab ta, et ega toidupoes meesmüüjaid palju pole ning ka müüja kursusel on neljast alustanud poisist järel veel vaid kaks meeshinge.

Ometi on poistel müüja ametis kindlasti eeliseid. Näiteks Anne Selveris praktikal võttis ta kaupa vastu ning pani välja, vahepeal kontrollis kuupäevi ja tuli ette ka kaupade tagastamist. Seega riiulite vahel liigutamist ja tõstmist tuleb palju ette. Ning  klientidega suhtlemine ja müügikunsti  valdamine tuleb meestel sama hästi välja. „Õnneks pole mul pirtsakaid kliente ette tulnud. Kõik, kellega kokku puutusin olid toredad, ei ole midagi halba öelda,“ ütleb Karel ning kinnitab, et erialas pettunud küll pole. Kolmeaastasest õppeajast on veel kaks aastat käia ning siis astub müügimeistrite sekka ka Karel.

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal