Välispraktika sihtriikide sekka lisandus Itaalia

Möödunud kuul lisandus Tartu Kutsehariduskeskuse välispraktika sihtriikide hulka Itaalia.  Koostööleping sõlmiti Riminis tegutseva  ettevõttega Sistema Turismo s.r.l. kelle vahendusel saavad välispraktikale eelkõige turismimajandusega seotud erialade õppurid.

Projektijuhina Riminit ja Sistema Turismo´t külastanud Andrei Atškasovi sõnul on tegemist Euroopast saabuvate tudengite ja kutseõppurite praktikat koordineeriva ettevõttega, kes pakub praktikakohti eelkõige Rimini linnas ja selle ümbruses.

„Usun, et turismi, majutuse ja toitlustuse eriala õpilastele on  see ideaalne koht välispraktika läbimiseks,“ kinnitas projektijuht Andrei Atškasov.

Kutsehariduskeskuse turismi ja reisikorralduse õpilaste praktika saab toimuma  kohalikus reisibüroos, kus töötab kokku 72 inimest. Rekreatsioonikorralduse, hotelli- ja majutusteeninduse õpilased saavad oma teadmisi ja oskusi proovile panna  4* hotellis ning koka õpilased restoranis Zi Rosa.

Kõik praktikakohad omavad välisõpilaste juhendamise kogemust ning praktika toimub inglise keeles. Lisaks organiseerib vastuvõttev partner kohapeal ka kultuuriprogrammi, kuhu kuulub Rimini ja ümbruskonnaga tutvumine, itaalia keele lühikursus ja kohapealse kontaktisiku tugiteenus. Majutust saavad õpilased väga hästi sisustatud modernsetes üürikorterites Rimini kesklinnas.

Praktika sihtkoht Rimini asub Emilia-Romagna piirkonnas, mille keskuseks on ülikoolilinn Bologna. Emilia-Romagna on ka üks jõukamaid Itaalia piirkondi, mis on koduks Itaalia luksusautode firmadele nagu näiteks Ferrari, Ducati, Lamborghini ning Maserati. Samuti on Emilia-Romagna tuntud oma autentsete toiduainete poolest, sest sealt pärinevad parimad palsamiveiniäädikad, Grana Padano ja parmesani juust ning Parma sink.

Rimini on aga üks tuntumaid kuurortlinnu oma 15 km pikkuse liivaranna, üle 1500 hotelli, suurepärase itaalia köögi, vapustava ööelu ning suursuguse ajaloo ja kultuuripärandiga.

Rimini_ponte

 

Linna asukoht on samuti hea – vanim mini-vabariik Euroopas San Marino asub vaid 25 km,  Ravenna 60 km, üks vanima Euroopa ülikooliga linn Bologna 95 km, Firenze 180 km ja Veneetsia 250 km kaugusel.

Üsna pea on tosinal Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasel võimalik tänu  Leonardo da Vinci programmi praktikaprojektile “Improving practical skills in Europe” sõita Riminisse. 5-nädalane praktika toimub veebruaris-märtsis 2014 aastal ning praktikakohti on koka, hotelliteeninduse, majutusteeninduse, rekreatsioonikorralduse, turismikorralduse ja reisikorralduse õppuritele.

„Nende erialade õpilastel on võimalus kandideerida. Selleks tuleb esitada hiljemalt 21. oktoobriks  avaldus, motivatsioonikiri ja ingliskeelne CV. Kandideerijatega vesteldakse ning komisjon valib välja sobivad kandidaadid,“ selgitas Atškasov ning soovis aktiivset osavõttu.

 

Lisainfo:
Andrei Atškasov
Tel: 7361 894
e-post: andrei.atskasov@khk.ee

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal