Välispraktikal Euroopa südames

Käesoleva aasta oktoobris-novembris käisid neli ärindus- ja kaubandusosakonna  õpilast Leonardo Da Vinci programmi toel Euroopa südames – Tšehhimaal.

Meie praktikaettevõtteks oli TESCO PLC –  korporatsioon, mis tegutseb globaalselt  12 turul ja kus töötab kokku 530 000 töötajat üle maailma. Ainuüksi Tšehhis on Tescol 376 kauplust.

Meie praktika sihtkohaks oli Tšehhi linn nimega Karvina, kus elab rohkem kui 60 000 elanikku – see on üle kolme Viljandi linna jagu rahvast. Meie vastuvõtja oli  Karvina Ärikolledž ning seetõttu majutati meid ka kolledži ühiselamusse.

Saime näha oma praktikalinna, vastuvõtvat kooli, Karvina Ärikolledžit, praktikaettevõttet Tescot, kui ka pealinna Prahat, mis oli küllaltki fenomenaalne ja täis ajaloohõngu.

praktika vol 4

Kahtlemata eriline oli näha Tšehhi mägesid, mis võrreldes Eesti “küngastega” on vähe kõrgemad – rohkem kui kilomeetri kõrgused. Samuti huvitav kogemus oli mägedes kohata eesti keelt kõnelevat noormeest Martinit, kes olevat noorest peast emaga Tšehhimaale kolinud ja on tänase päevani seal.

Üldiselt võib väita, et praktika oli meeldiv ja kahtlemata arendav. Ainuke ebameeldiv aspekt oli keelebarjäär, seda põhjusel, et eestlastel pole palju kogemust tšehhi keelega ja tšehhidel sarnaselt vene keelega. Küll aga oli vastuvõtva kooli poolt alati mõni õpilane tõlgiks saadetud, nii, et suurt muret tõesti polnud.

Oleme väga tänulikud Tartu Kutsehariduskeskuse projektijuhile, Andrei Atškasovile, kes antud välispraktikal võtmerolli mängis ja igakülgset abi osutas.

Andre Maide, MYE12

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal