20. novembril puudub Tartu linna koolidest kokku 477 õpilast

”Mul on väga hea meel, et nii paljudel noortel on võimalus tutvuda oma valitud erialaga veel enne antud erialale õppima asumist, sest just töövarjupäev võimaldab saada selgust tulevikuvalikute suhtes,” ütles Tartu KHK Info- ja Karjäärinõustamiskeskuse juhataja Martin Medar (töövarjupäeva peakorraldaja Tartus).

Töövarjuks enim soovitud valdkonnad on meditsiin (42) sh füsioteraapia (16), ehitus ja arhitektuur (30), õigus (20), pangandus (13), infotehnoloogia (12), korrakaitse (9), ajakirjandus (8). Kõige rohkem töövarje võtsid vastu Tartu Ülikooli kliinikum, Lõuna Politseiprefektuur, Playtech, Swedbank, Tartu Tervihoiu Kõrgkool, Teater Vanemuine ja Tartu Kohtumaja.

Kuulsaatest inimestest võtsid endale töövarjud:
Tartu linnapea Urmas Kruuse (üks õpilane Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja kaks Karlova Gümnaasiumist), Tartu Ülikooli rektor Alar Karis (Mart Reiniku Gümnaasiumi õpilane), välisminister Urmas Paet (Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane), Riigikogu liige ja IRL esimees Mart Laar (Forseliuse Gümnaasiumi õpilane).

Lisaks töövarjupäevale toimub neljapäeval ka noortekonverents “OKEI ehk Oma Karjäär, Ettevõtlikkus ja Innovatsioon”, mida korraldavad Tartu Ärinõuandla, Tartu Kutsehariduskeskuse Info- ja Karjäärinõustamiskeskus ja tudengiorganisatsioon AIESEC ligikaudu 120 õpilasele ja mis toimub Dorpati Konverentsikeskuses.
Töövarjupäev on üleriiklik ettevõtmine, mis on mõeldud üldhariduskoolide 12. klassi õpilastele. Päeva eesmärk on tutvustada noortele erinevaid eluvaldkondi, anda ülevaade erinevate asutuste igapäevastest tegemistest ja kohustustest ning tõsta noortes huvi majanduse, ettevõtluse ja töötegemise vastu. Õpilasel on võimalus veeta üks päev oma ala spetsialisti juures ja jälgida “varjuna” tema tööpäeva või selle osa, sekkumata tööprotsessi.
Korraldajad tänavad kõiki ettevõtteid ja asutusi, kes osalesid töövarjupäeval.
Tartu linnas korraldab töövarjupäeva Tartu Kutsehariduskeskuse Info- ja Karjäärinõustamiskeskus (tel. 7361 890)

Avaldatud: 19.11.2008

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal