67-aastane mees soovib kutsehariduskeskuses pottsepaks õppida

Kutsehariduskeskuses avatav pottsepa eriala  köitis  Kalju Antsonit sedavõrd, et ta otsustas  veelkord õppima asuda.

Tallinna Ehitusmehhaanika Tehnikumi autoremondi eriala õppinud Kalju  on kogu  senise elu masinatega töötanud, olnud töökoja juhataja ja ekspluatatsiooni insener.  Ehitaja ametit ta aga võõraks ei pea, sest kaks maja ehitanud mees on  ehitustöödel kõva käsi olnud. „Korstna ladumisega saan hakkama, kuid ahju seni teinud ei ole,“ rääkis ta.

Praegu töötab vitaalne mees kutsehariduskeskuse kinnisvara hooldajana. „Ei ole kauge kooli tulla ja kui vastu võetakse, saan ka õpilaspileti ning koolilõuna soodustuse,“ naeris Kalju, kes noortega koos õppimist ei pelga.  „Pottsepatöö oskusest on  ikka kasu, kasvõi oma lähedaste tarbeks või lisateenistusena,“ arvas  augustis 68 aastaseks saav Kalju oma erialavalikust.

Vastuvõtuspetsialist Siiri Raidi sõnul saavad eriala omandama tulla igas eas õppijad ilma vanuseliste piiranguteta. „Aga mina  küll ei mäleta  nii eakat sisseastujat, Kalju on vist küll meie kooli rekord,“ arvas ta.

Tänavu avatakse Tartu Kutsehariduskeskuses taas peale kahekümneaastast vaheaega pottseppade eriala õpe.  Pottsepaks saab õppida keskhariduse baasil ja õpe kestab üks aasta.

Kokku saab  kutsehariduskeskuses valida  61 erineva õppegrupi ja eriala  vahel. Riigi finantseeritavaid õppekohti on veidi üle 1400 ning eriala omandama oodatakse keskhariduse ja põhihariduse omandanud noori aga ka põhihariduseta õpilasi.

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt  Tartu Kutsehariduskeskuses on avatud 25. juunist kuni 2. augustini tööpäeviti kella 9.00 – 15.00 aadressil Kopli 1B. Rohkem vastuvõtuinfot  saab veebilehelt www.khk.ee või Skype teel karjaarinoustaja@khk.ee

 

Lisainfo:
Kaire Mets
Tartu Kutsehariduskeskus, turundusjuht
Tel 7361 877

Avaldatud: 02.07.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal