A.Le Coq stipendiumi pälvis Siim Sankovski

Eile anti  A. Le Coq õlletehases pidulikult üle  mehhatroonika eriala kutseõppurite stipendiumid.   Tänavu pälvisid  stipendiumi Tartu Kutsehariduskeskuse  mehhatroonik Siim Sankovski ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse õppur Rein Saetalu.

A. Le Coq administratsioonidirektor Katrin Lemberi sõnul tulenes  alates  2007 aastast välja antavate stipendiumite  mõte vajadusest joogitööstuse spetsialistide – mehhatroonikute ja IT-spetsialistide järele, kuid teistpidi sooviti väärtustada kutseharidust. „Me tahame oma stipendiumiga tähelepanu pöörata sellele, et  on auasi õppida kutsehariduskoolis ja saada sealt amet või elukutse,“ sõnas ta ning lisas, et  tehniliste  erialade lõpetajad leiavad kindlasti tööd.  „Eriala mida te õpite on perspektiivne.“

Tänavune stipendiaat Siim Sankovski (MEP11) pidas oma erialavalikut õnnestunuks. „Mulle meeldivad kõik mehhaanikaga seotud teemad ja mehhatroonika tundus huvitav valdkond, mida õppida,“  rääkis ta oma erialavalikust ning lisas, et seni on kõik hästi läinud.  Stipendium võimaldab tal veelgi enam ennast valdkonnaga kurssi viia, kasvõi osta endale vajalikku tehnikat ja programme.

Juba mõne kuu pärast ootab Siimu õppepraktika A. Le Coq õlletehase. „Minu arvates on hea mõte tulla  õlletehasesse praktikale või lausa tööle, sest siin on uuem tehnoloogia,“  kinnitas ta.

Tartu Kultuurkapitali väljakuulutatud Olvi Fondi AS A.Le Coq  5200 € suurusele  stipendiumifondile  kandideeris tänavu 7 kutseharidusõppurit.  Lisaks kahele žürii poolt väljavalitud stipendiaadile  tunnustas A. Le Coq  teisi  võimekaid kandidaate  Kalver Silda (ME12) ja Meelis Viisutit (ME12) oma kingikotiga.

Siim_Sankovski

Siim Sankovski ja Tartu Kultuurkapitali juhataja Anne Evrecht stipendiumilepingut allkirjastamas

Lisainfo:
Peeter Grichin
7 361 973

Avaldatud: 29.10.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal