Aasta tegu 2012 nominendid

Tule ja aita valida Tartu Kutsehariduskeskuse Aasta tegu 2012. Hääletada saab siseveebis. Nominendid on alljärgnevad.


KOOLI ÕPILASLEHT QVAADE (Õpilaslehe toimetus)


Kooli leht QVaade ilmub alates 2012.aasta veebruarist üks kord kuus. Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased on varemgi teinud ettevalmistusi lehe väljaandmiseks, kuid teostuseni pole jõutud. Koolilehe väljaandmine nõuab pühendumist ja visadust. Väiksearvulisel toimetusel on  suur vastutus ja kohustus.

Peamised lehetegijad on peatoimetaja Daniel Sepp ja uudiste toimetaja Carol Männamets. Leht on leidnud heakskiidu ja poolehoidjaid on nii õpilaste kui töötajate seas.


LEIVA NÄDAL (Toiduainete tehnoloogia osakond)

Leivanädal Tartu KHK-s
3-7. oktoobril 2012 toimunud leiva nädal oli väga hästi ette valmistatud ja korraldatud. Leivanädala raames organiseeritud konkurssidel osalesid nii õpilased kui töötajad.

Nädala käigus väärtustati eestimaist leiba,  propageeriti selle valmistamist ning suunati osalejaid mõtlema sellele, mida me iga päev sööme.


VÄRVIDE NÄDAL (Ilu-, koduteeninduse ja kergetööstuse osakond)

Värvide nädalHarmoonia värvides – see on harmoonia hinges – see on harmoonia elus (Jaapani kooli põhimõte). Sellist juhtmõtet kandis novembris 2012 toimunud ülekooliline värvide nädal, mille korraldasid ilu-, koduteeninduse ja kergetööstuse osakond Liivi Lõhmussaare eestvedamisel. Tegemist oli kogu kooliperet, nii õppijaid, kui töötajaid kaasahaarava põneva ja lustliku üritusega, mis kestis terve ühe nädala. Iga nädalapäev oli pühendatud ühele värvile.  Aktiivsemad said osa võtta  „Värvide mängust“.

Tegemist oli väga positiivse ja rõõmuküllase üritustenädalaga, mis tekitas kooliellu mõnusat elevust. Samas innustas see inimesi koostööle ja loovusele.


AIVAR LIPPMAA PANUS JUUBELIAASTA TEGEVUSTESSE JA KOOLI AJALOO VÄÄRTUSTAMINE

AjaluguTartu KHK ajaloo ja riigiõppe õpetaja Aivar Lippmaa on panustanud juubeliaasta väärikaks tähistamiseks mitmeti ja väga pühendunult: osalemine kroonikaraamatu kirjutamise töögrupis, virtuaalse kooli ajalootunni koostamine, avaettekande esitamine konverentsil „Pikk silm tulevikku“, osalemine paneeldiskussioonil „Kutseharidus 2020“ ning kooli ajaloo näituse kuraatoriks olemine.

Lisaks on Aivar Lippmaa on õpilaste poolt kiidetud hea õpetaja. Ta on töökas, tähtaegadest kinnipidav, viisakas kolleeg ning abivalmis mentor uutele töötajatele. Aivar on koolikultuuri kandja mitmes tähenduses.


CO2 PROJEKTIDEGA TEHTUD EHITUSTÖÖD PÕLLU JA KOPLI ÕPPEKORPUSTES (Tartu KHK haldustalitus)

Põllu 11 ehitustööd
Põllu õpilaskodu soojustamine, õppekorpuste küttesüsteemide uuendamine ja soojustamine ning katuste remont aitab tulevikus koolil kokku hoida väga palju raha küttekuludelt ning hoone ülalpidamine on loodussäästlikum.

Tegemist on märkimisväärse teoga, kuna väga väikese ajakuluga on haldustalituse poolt tehtud suur töö nende projektide õnnestumiseks.


PÕLLU 11 TERRITOORIUMI AIA EHITUS (Tartu KHK haldustalitus, tööstustehnoloogia osakond, ehitus- ja puiduosakond)

Põllu 11 aia ehitusIlusa ja ka linnarahvalt positiivse tagasiside saanud aia ehituse eelduseks oli õppetöö ja haldustalituse tihe koostöö. Valminud hea tulemus on selge tõestus, et meie koolis õpetavad, töötavad ja õpivad andekad inimesed, kelle ühistöö tulemusena valmivad ilusad ning head asjad.

Samuti on aia ehitus hea näide sellest, et kooli praktika raames on soovi korral võimalik õppida väga väärtuslikke oskusi, kuna nii töötajad kui õpilased kaasati projekti kavandamise hetkest eduka lõpptulemini välja. Ühine aia ehitus andis ka tugistruktuuri töötajatele väärtusliku kogemuse juhendamise ning oma oskuste edasi andmise osas.

Avaldatud: 29.05.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal