ACADEMIA – karjääriteenuste osutajate rahvusvaheline vahetus

14.-18. aprillil osales Info- ja Karjäärinõustamiskeskuse projektijuht Kadri Orula karjääriteenuste osutajate vahetusprojekti Academia VII raames õppevisiidil Soomes, Lahtis. Õppereisi teemaks oli “Regionaalne sektoritevaheline koostöö nõustamises”.

Visiidi käigus külastati erinevaid organisatsioone ja ettevõtteid. Esimesel päeval anti osalejatele ülevaade Soome haridus- ja nõustamissüsteemist ning külastati Lahti Rakenduskõrgkooli (Lahti University of Applied Sciences).
Teine päev keskendus kutseharidusele, täiskasvanute koolitusele ning erivajadustega õpilaste haridusvõimalustele. Meid võõrustas Salpaus Kutsehariduskeskus.
Kolmandal päeval anti põhjalik ülevaade Soome tööturust, sh sisserändjatele, pikaajalistele töötutele ja tööandjatele suunatud teenustest. Tutvustati nõustamissüsteemi tööturuametites ning erinevaid e-teenuseid.
Visiidi neljas päev keskendus põhi- ja keskkoolis toimuvale karjäärinõustamisele – külastasime Kärkölä Kooli ja puidutööstuse ettevõtet Koskisen Ltd, kellega koostöös toimub õpipoisi koolitus keskkooli astmes.

Õppelähetusel osalesid kokku 8 riigi spetsialistid Eestist, Iirimaalt, Inglismaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Norrast, Islandilt ja Hispaaniast.

Pildigalerii leiate: Nõustamine – Fotoalbum

*Academia on rahvusvaheline karjääriteenuste osutajate vahetusprojekt, mis toimub alates 1992. aastast. Eesti osaleb programmis vastuvõtjana alates 2001. ning saatjana alates 2002. aastat. Projekti rahastab Leonardo da Vinci programm.

Avaldatud: 29.04.2008

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal