AEHT rahvusvahelistelt kutsevõistlustelt võideti järjekordne medal

Tartu Kutsehariduskeskuse kondiitrieriala õpilane Anita Vaher võitis 8-13.oktoobril Makedoonias toimunud Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni rahvusvahelistel kutsevõistlustel pronksmedali.

Kondiitritoodete valmistamise võistlusel osales 16 võistkonda erinevatest Euroopa riikide kutsekoolidest, nende hulgas Tartu Kutsehariduskeskus ja Tallinna Teeninduskool. Üleüldse  oli Eestit võistlustel esindamas kümme õpilast ning kolm neist saavutasid medalikoha. Lisaks Tartu Kutsehariduskeskusele sai pronksi Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkool reisikorralduse ning hõbeda Kuressaare Ametikool koka võistlustel.

Võistlustele eelnenud päeval toimus meeskondade loosimine ning Anita sai võistkonnakaaslaseks Hollandist pärit noormehe. Võistluste ülesandeks oli vastavalt teemale, milleks osutus loosi tahtel muretaigen, koostada kolm kondiitritoote retsepti ning valmistada presenteerimiseks 12 toodet. Eestlase ja hollandlase hästi sujunud koostööst andis kinnitust võidetud medal.

Anitat valmistas võistlusteks ette Tartu Kutsehariduskeskuse tunnustatud kutseõpetaja Sirje Jäär.

Tartu Kutsehariduskeskust esindas tublilt ka restoraniteeninduse ja sommeljee võistlustel hotelliteeninduse eriala õpilane Pirjo Paabo, kelle võistluspaariliseks osutus prantslasest noormees. Antud võistlustel osales koguni 28 võistkonda.

Pirjot valmistas ette ja juhendas kutseõpetaja Ülle Kruuda.

Käesoleval aastal toimusid Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni aastakonverents ning kutsevõistlused  Makedoonias Ohridis ning auhinnatseremoonia pealinnas Skopjes. Novembris 2013 tähistab AEHT oma 25. tegutsemisaastat võistluste ja aastakonverentsiga kruiisilaeval Vahemerel.

Rohkem infot võistluste kohta leiab aadressilt: http://www.aeht2012.mk/ .

 

Avaldatud: 16.10.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal