Algab emakeelenädal

17.-21. märtsini tähistatakse Tartu Kutsehariduskeskuses emakeelenädalat.

Nädala avab kohtumine soome päritolu Eesti  lastekirjanik Mika Keräneniga. Tema sulest on ilmunud Tartu Supilinnas  tegutsevate noorte detektiivide lood “Varastatud oranž jalgratas”, “Peidetud hõbedane aardelaegas”, “Vana roosa maja” ja “Salapärane lillenäppaja”. Viimane lastekrimka „Professor Must“ ilmus mullu. Nende populaarsete raamatute aines on inspireerinud ka uue lastefilmi „Supilinna salaselts“ loojaid.

«Supilinna salaselts» on seikluslik lastefilm, milles kaks poissi ja kaks tüdrukut moodustavad salaseltsi ja otsivad aardeid, mille vanaisa, eakas professor, peitis linna just nendeks mängudeks. Äkki läheb asi tõsiseks. Filmi võtted Tartu Supilinnas hakkavad peale sel suvel.

Kohtumised Mika Keräneniga toimuvad 17. märtsil kell 10.15 Põllu õppekorpuses (F-320) ja kell 12.30 Kopli õppekorpuse konverentsisaalis.

19. märtsil ootame aga ootame kolmeliikmelisi õpilasvõistkondi keeleviktoriinile. Keelt ja meelt teritatakse algusega kell 10.15 Põllu tänava sööklas ja Kopli tänava konverentsisaalis. Osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 18.  märtsiks ning osaleda võib ühest õppegrupist ka mitu võistkonda. Viktoriini parimatele  auhinnad!

Emakeelepäeva info ja registreerimine: riina.belov@khk.ee

 

Lisainfo:
Riina Belov,
eesti keele ainesektsiooni juht
riina.belov@khk.ee

Avaldatud: 14.03.2014

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal