Ärikorraldajad panid end rahvusvahelises seltskonnas maksma

Põhja-Rootsis, Skellefteås toimunud rahvusvaheline ettevõtluslaager oli Tartu Kutsehariduskeskuse ärikorralduse õppuritele edukas. 24-tunni äriplaani võistlusel sai esikoha tiim, kuhu kuulusid 2. kursuse ärikorraldajad Agne  Porila ja  Alice Kääramees. Siim Kannus pälvis aga oma meeskonnaga teise koha.

Tegu oli võistlusega, milles ettevõtluslaagris osalejatest moodustatud kaheksa rahvusvahelist  tiimi pidid koostama 24 tunni jooksul äriplaani, kuidas  muuta  Skellefteå ametikool Euroopas atraktiivseks, et noored  tahaksid sinna õppima tulla.

Agne Porila sõnul lähtusid nad oma ärimudeli kavandamisel Tartu Teaduspargi eeskujust. „See kool oli tegelikult hästi tugeva tehnoloogia suunaga, kus oli uusi ideid arendatud ja ellu viidud. Aga ma panin tähele et oma saavutustest eriti ei räägitud,“ jutustas Agne.  „Siis mõtlesimegi välja, et neil võiks olla oma teaduskeskus, kus nad igasugu IT-rakendusi, videomänge ja filme teha ja näidata saaksid. Sealt saaks tudengid abi,  seal oleks olemas tegutsevad ettevõtted kes teeksid seminare ja toetaksid uusi arendusi.“

Kursuse juhendaja ja ettevõtluse õpetaja Helvi Teigar selgitas, et võistkonnale tõi edu innovaatiline lähenemine. „Nad oskasid ka väga kenasti oma ärimudeli püstitada, nii nagu ärimudeli ülesehitus on, lisaks veel loovus ja innovatsioon juurde,“ kinnitas Helvi Teigar ja lisas, et žüriile selline lähenemine meeldis.

Äriplaanivõistluse edukaim tiim

Võidukas tiimis lõid kaasa ka Agne Porila ja Alice Kääramees

Ettevõtluslaager toimus Nordplus Junior projekti  “InnoBridge” raames, mis koondas Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja  Fääri saarte ärikorralduse tudengeid ja juhendajaid. Edaspidi saavad kaks kutsehariduskeskuse ärikorraldajat läbida veel 1-kuulise välispraktika ning õpetaja nädalase stažeerimise Soomes, Kokkolas. Samuti võõrustame ise 4 välisõppurit ning 3 õpetajat.  „InnoBridge“ lõpeb 2014 aasta suvel.

Loe lähemalt artiklist .

Avaldatud: 15.10.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal