Autoerialade rahvusvaheline kutsevõistlus Lätis

27. – 28. aprillil 2012 toimus Kipsala International Exhibition Center’is Läti kutsevõistluse finaal. Võistlusel pakkusid lätlastele konkurentsi ka kahe välisriigi võistlejad ehk siis Eesti (Tartu KHK) võistkond ja Leedu võistkond.

Eesti võistkond koosnes kolmest liikmest – kahest võistlejast ja juhendajast. Võistlustulle läksid Tartu Kutsehariduskeskuse vilistlane Madis Rammul ja Rakvere Ametikooli õpilane Rauno Saage. Neid juhendas Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Tanel Plovits.

Kahel päeval võisteldi 11 alal; kõik alad sooritati meeskonnatööna. Maksimaalselt oli võimalik ühel alal saada 50 punkti ja kogusummaks 550 punkti.

Eesti võistkond sai punkte järgmiselt:

 1. Veoauto hooldus: 30
 2. Veoauto remont: 29
 3. Sõiduauto hooldus: 50
 4. Teepeal tehniline abi: 38
 5. Kardaanliigendi vahetus: 44
 6. Pidurisüsteemide hooldus: 43
 7. Töötamine diagnostika süsteemidega KTS ja ESI Tronic: 40
 8. Töötamine mootoritesteriga FSA 740: 41
 9. Spetsiaaltööriistade ära tundmine: 48
 10. Rehvi montaaž ja balansseerimine: 48
 11. Mootorratta remont: 47

Kokku: 458 punkti.

Autotehnikud võistlusel LätisEnamus võistlusalasid olid üles ehitatud teoreetiliste teadmiste esitlusena, väljenduskeeleks oli inglise keel. Kolme ala sooritus oli praktiline: kardaaniliigendi vahetus, pidurisüsteemide hooldus ning rehvi montaaž ja ratta balansseerimine. Kokkuvõttes jäi Eesti võistkond jagama 5. ja 6. kohta.

Võistlustulemusi analüüsides on tagasihoidlikumad punktid saadud veoauto soorituselt, mis tuleneb Tartu KHK õppekavades veoauto osa õppe piirdumisel vaid õhkpiduritega.

Võistlusalade soorituse eest anti välja ka eripreemiaid. Tartu KHK meeskonnale omistati eripreemia kardaanliigendi vahetuse nutikuses ja KTS ja ESI Tronic diagnostikasüsteemide parima kasutamise eest.

Loomulikult, nagu igal võistlusel, tuli ka Tartu KHK  poistel apsakaid sisse. Näiteks KTS ESI Tronicu kasutamise juures unustati ära Ohmi seaduse rakendumine. Kokkuvõttena võib võistluse ja tulemustega rahule jääda, sest peamiseks eesmärgiks oli omandada  rahvusvahelistelt võistlustelt uusi kogemusi.

Avaldatud: 15.05.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal