Baltimaade parim veebidisainer on Martin Kangur

18.-19. mail 2012 toimusid Tartu Kutsehariduskeskuses kutsekoolide 20. Balti Mängude raames Balti riikide esimesed veebidisaini kutsevõistlused. Võistlusel osales igast riigist kaks võistlejat, kes reeglina olid oma vabariikliku veebidisaini kutsevõistluse võitjad.

Võistlusülesandeks oli luua Balti Mängudele kodulehekülg (algideest kuni lõppteostuseni koos administreerimise võimalusega). Ülesande lahendamiseks oli võistlejatel aega kuni 12 tundi, mis jagunes kahele võistluspäevale. Võistlusülesande koostamisel võeti aluseks Euroskillsi võistluse ülesanne ning analoogilised hindamiskriteeriumid.

Hindajajateks-ekspertideks olid erinevate riikide eriala kutseõpetajad Aļona Lukašenoka (Läti), Rūta Andriuškevičienė (Leedu) ja Margit Tennosaar (Eesti) ja tööandjana Pärt Erikson Tartu Ülikooli multimeediatalitusest.

Võitja Martin Kangur Tartu Kutsehariduskeskusest saavutas 67,4 punkti, teise koha omanik Mārcis Bergmanis Lätist 56,48 punkti ning kolmanda koha omanik Deivid Sarapuu Tartu Kutsehariduskeskusest 55,70 punkti. Maksimaalselt oli võimalik saada 83 punkti.

Võistluste peakorraldaja Margit Tennosaare sõnul oli võistlusülesanne keeruline neile, kellel puudus varasem sellisel tasemel võistluskogemus. Ta lisas, et meie võistlejale tagas võidu eelkõige hea ajaplaneerimisoskus, oskus lugeda ja mõista võistlusülesande sisu ning teostada ülesande lahendus vastavalt võistlejatele kätte jagatud hindamiskriteeriumitele. Võitja puhul olid nii disainioskused kui ka tehniline teostus võrdselt väga head. Eesti võistlejad on saanud lisaks erialaõpingutele eraldi ettevalmistuse sügiseseks Euroskillsi võistluseks. Eesti võistlejaid valmistas ette kutseõpetaja Margit Tennosaar.

Selle võistluse võitja (kes on ühtlasi ka Eesti veebimeister 2012) läheb Eestit esindama veebidisaini valdkonnas oktoobris Euroskillsi võistlustele Belgiasse Spa linna.

Õnnitleme Martin Kangurit ja Deivid Sarapuud võistlustel saavutatu puhul ning oleme uhked, et meie õpilaste veebidisaini alane kutsemeisterlikkus on Baltimaade mastaabis konkurentsivõimeline.

Suur tänu rahvusvahelisel tasemel võistluse korraldamise eest kutseõpetaja Margit Tennosaarele ning IT talitusele, kes tagas võistluste ettevalmistamisel ja läbiviimisel IT tehnilise toe.

 

Avaldatud: 23.05.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal