Birgit Allilender tõi rahvusvahelistelt võistlustelt koju pronksmedali

Möödunud nädalal Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni   poolt korraldatud rahvusvahelistel kutsevõistlustel pälvis  pronksmedali Tartu Kutsehariduskeskuse noor kokk Birgit Allilender.

Kokku osales kokkade jõuproovil 54 võistlejat, kellest loositi välja 3-liikmelised  võistkonnad. Juhuse tahtel sai Birgit  oma meeskonnakaaslasteks itaallase Fabio ja  Portugali noormehe Rui.  Ka võistluse toidukorvi sisu said osalejad teada võistlusnädala algul  ning esmalt tuligi koostada menüü,  kus eelroa põhikomponendiks oli lõhe ning pearoog tuli valmistada kanafileest. Võistlustööde teostamiseks anti aega 2 tundi ning selle aja jooksul valmis Birgiti võistkonnal  lõhe tar-tar juurviljadega ning pearoaks kanafilee rull suitsupeekoniga, lisandiks porgandipüree, veinis hautatud seened ning praekaste.

Birgit_Allilender_AEHT

Birgit Allilender ja juhendaja Iolanda Pärtmaa võistlustel

Birgiti sõnul said nende toidud žüriilt  head hinded nii maitse kui serveerimise eest ja kokakunsti poolest võinuks saada ka parema koha, kuid meeskonnatöö vedas veidi alt.   Pronksi üle on Birgitil siiski  hea meel. „See on  ikka suur rahvusvaheline võistlus  ning  sellises konkurentsis kolmanda koha saavutamine  on väga hea tulemus, olen  selle üle väga õnnelik,“ sõnas ta.

„Kui on tublid õpetajad ning pühendunud õpilased, siis tulevad ka head tulemused, mis valmistavad rõõmu nii neile kui ka kogu kooliperele,“ sõnas Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus ja kiitis Birgit Allilenderit ja tema juhendajat Iolanda Pärtmaad.

Võistlus peeti sedapuhku Vahemere kruiisilaeva pardal ning lisaks pingsatele võistluspäevadele said osalejad külastada Barcelonat,  Mallorca ja Korsika saari, Marseid  ja Savonat.  Muuhulgas elati  kruiisil üle ka Vahemere tormituuled. „Puhata küll eriti ei saanud,“  muigas  Birgit. „Vastupidi, päevad olid pikad, täis ekskursioone, võistluspinget ja teiste  võistlustele kaasa elamist,“ rääkis ta.

Varem on Birgit Allilender silma paistnud koolisisestel võistlustel ning saavutanud  esikoha kutsevõistlusel „Kokakunst Kuressaares  2013“.

AEHT võistlusel osales ka Tartu Kutsehariduskeskuse pagar-kondiitri eriala õppur  Triinu Org ja juhendaja Sirje Jäär.

Lisainfo:
Iolanda Pärtmaa
tel 7361803

Avaldatud: 18.11.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal