Eesti lipu 126. sünnipäev

ERR

MTÜ Eesti Lipu Selts kutsub täna sinimustvalge lipu 126. sünnipäeva puhul kõikjal üle Eesti lippe heiskama.

Traditsiooniliselt algas Eesti lipu päev lipu heiskamisega Toompeal Pika Hermanni tornis, vahendasid ERR-i teleuudised. Pidulikul heiskamisel mängis Pika Hermanni torni jalamil Kaitseväe orkester ning laulsid Kooriühingu koorid. Lipu auks kõnelesid Riigikogu esimees Ene Ergma ja Eesti Lipu Seltsi esimees Trivimi Velliste. Samuti kinkis selts gaididele nende 100. sünnipäevaks sinimustvalge lipu.

“Me peame meeles neid inimesi, kes ennastsalgavalt tegutsesid selle nimel, et okupatsioonidest räsitud Eesti saaks vabaks ja hinges hoitud lipu värvid võiks jälle vabalt ja uhkelt igas Eesti külas ja linnas lehvida. Tahe hoida ja kaitsta oma riiki elab meie inimestes edasi,” ütles Ergma ütles Toompeal Kuberneri pargis toimunud tseremoonial.

Eesti lipu sünnipäeva tähistakse täna ka Pärnus Rüütli platsil, Eesti Vabariigi väljakuulutamise mälestusmärgi juures. Päevakohane riigi- ja rahvuslipu austamise talitus leiab aset ka Otepääl.

Täna möödub 126 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest Otepääl. Seaduse järgi heiskavad lipupäeval Eesti lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused.

Eesti Lipu Seltsi teatel võiks aga kõik täna kasutada oma rahvuslipu heiskamise õigust, mida on nende väitel olnud Eesti ajaloos ülekohtuselt vähe, et heisata lipud oma majadele, taluõuedesse või autodele. 

Artikli juurde

Avaldatud: 04.06.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal