Ehitus- ja puiduosakonna õpetajad ja õpilased käisid Sloveenias õppimas

Tartu KHK ehitus- ja puiduosakonna õpetajad  ja õpilased käisid  õppimas Sloveenias.

23.-29.09.2012 käisid Tartu KHK ehitus- ja puiduosakonna õpetajad Aita Kahha, Aivar Sarapuu, Maie Kuhi, kooli projektijuht Andrei Atškasov ja tisleri eriala õpilased Danel Schvalbe (MTK11), Mikk Raud (MTK11), Mikk Lemba (MT10), Kristo Kookla (MT10) Sloveenias Maribori linnas asuvas Maribori Puidutehnoloogia ametikoolis (Lesarska Šola Maribor ).

Külaskäik sai teoks tänu Leonardo da Vinci programmi kahele projektile – õpetajate õpirände projekt „Innovative Experience in Construction and Woodwork from Slovenia and Germany“ ja õpilaste praktikaprojekt „Improving practical skills in Europe“.

Lesarska Šola Maribor on Tartu KHK uus partner. Tegemist on pikaajaliste puidutöötlemise traditsioonidega kooliga, kes on valmis oma häid kogemusi meie kooliga jagama.

Visiidi käigus tutvuti kooliga (sh kooli kompleksiga, õppe- ja praktikabaasidega, kooli raamatukogu ja ühiselamuga), külastati ettevõtteid Orglaska Delavanica Maribor (orelitehas), Gašper (ukse ja aknatehas), Mizarstvo (köögimööbli ja siseuksi valmistav tehas), Ledinek (puidutöötlemise tootja), Murales (mööblitehas), kohtuti kooli direktori Aleš Hus`iga, õppealajuhataja Zdenka Steblovnik Župan`iga, projektide koordinaator Alicia-Leonor Sauli-Miklavčič`iga ning õpilaste praktika juhendajate Drago Žnidarič`i ja Zlatko Jesenik`iga.

Toimusid mitmed vestlusringid ja tundide vaatlused, kus vahetati kogemusi ja saadi infot koolide õppekorralduse kohta. Ühtlasi saadi hea ülevaade kohalikust kutseharidussüsteemist, praktika korraldusest, teooria tundide metoodikast ning õppematerjalidest ja õpetajate töökorraldusest.

Kooli suures auditooriumis tutvustati Maribori kooli õpilastele ja õpetajatele Tartu Kutsehariduskeskust ning ehitus- ja puiduosakonda. Raamatukogus tutvusid meie kutseõpetajad erialakirjandusega ning valisid välja ka sobivate õpikute näidised, mis meile kingitustena kaasa anti. Arutati võimalikke koostöövõimalusi kahe kooli vahel ühiste projektide ning õpilasvahetuste ja õpetajate stažeerimise osas lähitulevikus.

Tartu KHK tisleri eriala õpilased jäid Maribori linna pikemaks ajaks, läbides seal 5 nädalase ettevõttepraktika kohalikes puidu ettevõtetes, ning tulevad tagasi 28. oktoobril 2012.

Lisainformatsioon:
Andrei Atškasov
projektijuht
Tartu Kutsehariduskeskus
Tel: +372 73 61 894
E-post: andrei.atskasov@khk.ee.

Avaldatud: 05.10.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal