Elektriku õpilaste välispraktika Oulus Soomes

Tartu KHK kolm elektriku eriala lõpukursuse õpilast grupist EH10 – Rando Koks, Karel Šmutov ja Aigar Piirisild – said suurepärase võimaluse tutvuda elektrikute õppevõimalustega Soomes, täpsemalt Oulu Kutsekoolis (Oulun Seudun Ammaattiopistu).

Programmi finatseeris Leonardo da Vinci elukestva õppeprogrammi praktikaprojekt „Useful practice across the Europe“.

Välispraktika kestis kaks nädalat perioodil 13.05.-26.05.2012. Enne minekut toimus ka ettevalmistus, mis koosnes 30 tunnist soome keele kursusest ja infotundidest.

Oulusse ja tagasi lennati, piletid organiseeris Tartu KHK projektijuht. Reis sujus hästi ja ilma tõrgeteta ning lennureis oli mõnele täiesti uueks kogemuseks. Kohapeale jõudes majutati õpilased Oulu kooli õpilaskodusse.

Esmaspäevast algas praktikaprogramm, mis algas tutvustava ringkäiguga koolis. Näidati elektriku õpilaste klassiruume, mille varustustase tegi vaid kadedaks,  ainete uurimise ja ümbertöötlemise osakonda (teisiti öeldes “keemia”). Seal tutvustati meile, kuidas tehakse kindlaks vee puhtust, mis ained on imbunud pinnasesse, kuidas eraldada rauda maagist, valmistada ise biodiislit jne.

Järgneval päeval näidati sama kooli Haukipudases asuvat teist osakonda. Haukipudases oli parasjagu pooleli õpilasmajade ehitamine (kolm erijärgus maja, neljas tulekul). Näidati maakütte pealmist osa, lasti ninapidi juures olla optilise kaabli otsastamisel (teostasid õpilased).

Üldiselt teevad nad õpilastega igal aastal valmis ühe maja, nii Haukipudase kui ka Kaukavaino üksuses. Järgmisel päeval mindi koos teiste õpilastega kaugele Yli-Ii kanti väikesele suvemajapidamisele päikeseenergia-elektrisüsteemi paigaldama. Muul ajal anti kätte erinevad kontrollerid, mida pidi kas seadistama või arvuti vahendusel programmeerima.

Kooliväliselt tutvuti Oulu linna vaatamisväärsustega – parkide, sildade ja vanemate ehitistega; külastati ka teatrit, kus vaadati soomekeelset etendust, mis oli üllatuslikul kombel arusaadav. Kooli õpilaskodu lähedal oli piljardisaal ja lokaal – sealgi veedeti mõnusalt aega.

Täname Tartu Kutsehariduskeskust võimaluse eest, mis andis kogemust terveks eluks ning soovitame teistelgi õpilastel kindlasti kandideerida praktikale välisriiki.

Rando Koks (EH10)

Avaldatud: 14.06.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal