Esmaspäeval algab loodusainete nädal

Esmaspäeval, 28.10 algav loodusainete nädal kutsub osa võtma konkurssidest, loengust ja viktoriinist ning vaatama näitust.

Loodusainete nädala  eesmärk on näidata, et loodusained – keemia, füüsika ja bioloogia on tegelikult  meie igapäevaeluga otseselt seotud valdkonnad. „Tahame  rõhutada,  et loodusained on elu ise ja neid pole vaja karta,“ kinnitas nädala peakorraldaja, õpetaja Anne Krull.

Nädala juhatab esmaspäeval kell 10.15  Kopli 1B-120 toimuv loeng taimedega värvimisest. Oma taimetarkusi jagab retkejuht Karin Raud.  Kolmapäeval on viktoriinide päev. Loodusainete teadmisi saab proovile panna kell 8.30, Kopli 1B-120 ja Põllu 11F-326. Neljapäeval kell 10.15 räägib  Kalev Rattiste  lindude pereelust ja selle varjatud külgedest  Kopli  1B-120, konverentsisaalis.  Kopli infokogus on aga avatud näitus „Kosmosetehnoloogia meie elus“.

Nädala kavas on ka taaskasutusideede konkurss  “Leidlik taaskasutus”. Oodatud on fotod ideedest, kuidas seisma jäänud asju uuesti nutikalt kasutusele võtta. Koos fotoga palume saata töö lühike kirjeldus ja kasutusotstarve, töö autori nimi, kontakttelefon ja osaleja vanus. Fotod parimatest ideedest saadetakse Keskkonnaametisse.

Retseptikonkurss “Värviküllased toidud” ootab huvitavaid retsepte punastest oranžidest, kollastest, rohelistest ja sinistest toitudest. Retseptile lisada pilt,   värvilise toiduaine kasvamise asukoht, keemiline koostis ja mõju organismile. Täpsema tööjuhendi saab õpetaja  Kaire Jõgi käest.

Fotokonkurss „Värvid meie ümber“ kutsub aga vaatlema ja jäädvustama värve. „Fotokonkurss ei sea  piire teemale ega tehnilisele lahendusele, sest värve võib leida igalt poolt ja igal ajal,“ selgitas Anne Krull.

Loodusnädala konkursside tööd saata aadressile anne.krull@khk.ee või tuua Kopli 1B-210. Tublimatele auhinnad!

Lisainformatsioon bioloogia, füüsika, geograafia ja keemia õpetajatelt.

Avaldatud: 23.10.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal