Eesti noored tulevad rahvusvahelistelt kutsevõistlustelt 7 medaliga

Haridus- ja Teadusministeerium
13.12.2010

9.-11. detsembrini toimusid Lissabonis teist korda Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills . Eesti osales võistlustel 20-liikmelise võistkonnaga. Osalejariike oli kokku 27. 50 kutsealal osales kokku ligi 500 noort oma maa parimat kutsemeistrit. Võistluste tingimuste kohaselt oli võistlejate vanuse ülempiiriks 25 aastat.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas kinnitas, et oli juba eelmisel nädalal eesti kutsekoolide kohalikku mõõduvõtmist jälgides veendunud, et võime oma kutseõppurite ja kutsekoolide taseme üle uhkust tunda. “Kutseharidusse suunatud investeeringud ja kutsehariduse üldine tähtsustamine on hakanud andma häid vilju,” nentis Lukas.

Minister lisas: “Sel aastal saavutatud suurepäraste tulemuste paistel võib küll juba kindlalt väita, et Eesti kutseharidus on teinud kvalitatiivse läbimurde rahvusvahelisele areenile ja kinnistanud end tugevalt Euroopa pildile. Kõigi Eesti noorte võistlejate esinemine näitas, et Eesti noored meistrid suudavad võrdväärselt konkureerida teiste Euroopa noortega ning Eesti kutsehariduse tase on oluliselt lähenenud Euroopa parimate riikide tasemele. Medaliarvestuses saavutas Eesti 27 riigi hulgas väärika 10.koha.”

Eesti saadab reeglina nii Euroopa kui ka maailma kutsemeistrivõistlustele rahvuslike kutsemeistrivõistluste parimaid. See on Eesti parimatele suureks stiimuliks arendada omad võimeid ja oskusi, et siis võrrelda oma taset teiste riikide parimatega. Üha rohkem kutseõppeasutusi ja sponsorettevõtteid on teadvustanud selliste võistluste olulisust ja järjest enam panustavad lisaks riigi toetusele ka vahendeid selleks, et üha rohkematel kutsealadel oleksid väljas Eesti parimad noored meistrid.

Sellel korral esinesid Eesti noored rahvusvahelisel areenil väga edukalt. Eesti võitis kolm kulda, ühe hõbeda ja kolm pronksi.

Kuldmedali väärilisteks tunnistati mööblitisleri erialal Raido Arro, ehitusvaldkonna töödejuhataja Sander Vahtras ning Eesti puidutöötlemise võistkond tervikuna (Raido Arro, Silver Kämärä ja Ivo Ilm).

Hõbemedali pälvis Silver Kämärä puidutisleri erialal.

Pronksmedali said puidupingioperaatori erialal Ivo Ilm, ehituspuusepa erialal Kalmar Sepp ja IT-valdkonna Cisco spetsialisti erialal Tuuli Zahvatkin. Lisaks pälvisid veel Pärt Erikson veebidisaini ja Kalev Siim müürsepa erialal meisterlikkuse tunnustusmedali. Tiitliga “best of the nation” ehk rahvuse parima tiitli sai samuti ehituse töödejuhataja Sander Vahtras.

Kõige rohkem võitis medaleid Portugal, kelle esindus oli ka arvukuselt suurim. Soomlased jäid medalite arvult kolmandale kohale, lätlased läksid koju 2 medaliga, leedulased 1 medaliga.

Esimest korda toimusid EuroSkills kutsevõistlused 2008. a Rotterdamis, kust Eesti tuli koju kahe medaliga: plaatija – hõbe, müürsepp-pronks.

Fotod: http://www.hm.ee/galerii/pic.php?id=884

Rein Joamets
kommunikatsioonibüroo konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium
735 0155

Avaldatud: 13.12.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal