EuroSkills’ilt 2 pronksmedalit Tartu KHK õpilastele!

Möödunud nädalal Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond toob koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbenda ja kolm pronksi.

Kuldmedaliga nimetati Euroopa parimaks nooreks kokaks Krestina Õun, keda tunnustati ühtlasi ka meistrerlikkuse medaliga. „Ma olen väga rõõmus ja rahul. Ma teadsin, et vähemaga kui kuldmedal ma koju ei taha tulla ja seetõttu ka võtsin võistlustest viimast,“ rääkis vastne medaliomanik. Tema sõnul oli võistlus väga pingeline, sest päevad olid väga pikad ja konkurents tugev, kuid põhjalik ettevalmistus ja rahulik närv tagasid talle edu.

Hõbemedali vääriliseks tunnistati ehitustisler Rain Toming, pronksid said veebidisainer Martin Kangur (Tartu KHK) ja mööblitisler Peeter Murumets (Tartu KHK). Meeskondlikult said pronksmedali puidutislerite tiim Rain Toming, Peeter Murumets ja Rainer Kommer. Lisaks tunnustati eestlasi üheksa kutsemeistrelikkuse medaliga.

Eesti osales EuroSkills’il kolmandat korda ja tänavu võtsid mõõtu 403 võistlejat 23 riigist ning Eestil õnnestus saada ülmedali arvestuses aegade parim tulemus ja 10. koht. Eestit esindasid kokk, teenindaja, IT meeskond, veebidisainer, graafiline disainer, trükkal, mehhatroonikud, ehituspuusepad, ehitusviimistleja, tisler, mööblitisler, puidupingi operaator, müürsepp, plaatija ja sõiduauto tehnik.

EuroSkills’i eesmärgiks on tutvustada kutsealasid ja noorte meistrite oskusi ning seeläbi arendada kutseõpet üle kogu Euroopa. Iga kahe aasta tagant toimuvatel võistlustel panevad end proovile ligi poolesajal kutsealal kuni 25 aastased noored meistrid.

Pilte Eesti noorte ettevalmistustest ja EuroSkills’ist.

Allikas: ITL .

Avaldatud: 08.10.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal