Gruusia kutseõpetajad Tartu Kutsehariduskeskuses

DSCN568715.-26.aprillil viibisid Tartu Kutsehariduskeskuses stažeerimas kutseõpetajad Gruusiast.

Seoses SA Innove projektiga „Aitame kaasa Gruusia kutsehariduse arengule II” olid Eestis stažeerimas kokku 14 kutseõpetajat. Tartu Kutsehariduskeskuses täiendasid end stilist-juuksuri kutseõpetaja Rusudan ning arvuti ja arvutivõrkude kutseõpetaja Eka.­

Stažeerimise eesmärgiks oli tutvuda Tartu Kutsehariduskeskusega, õpetatavate erialadega ja õppeprotsessiga. Noored kutseõpetajad külastasid erialatunde ning said ülevaate praktikabaasidest ja praktikakorraldusest Eestis. Põhjalikumalt viidi end kurssi Tartu Kutsehariduskeskuse õppebaasidega ning koolis kasutatavate õppevahendite- ja materjalidega.

Lisaks koolikorraldusega tutvumisele avanes grusiinidel võimalus osa saada Eesti kultuurist ja loodusest. Vaadati üle Tartu tähtsamad vaatamisväärsused ning nauditi Ida Tantsukooli kontserti. Hoolimata kehvapoolsest ilmast käidi Maamessil ja loodusmatkal Valgesoos ning Taevaskojas.

Stažeerimise lõpuseminaril tutvustasid grusiinid valminud portfoolioid, kus muuhulgas toodi välja mida kasulikku nad meilt õppisid ning milliseid teadmisi nad kavatsevad edaspidi oma töös rakendada. Grusiinid jäid Tartu Kutsehariduskeskuses omandatud kogemuste ja neile osaks saanud külalislahkusega väga rahule. Nad tundsid juba saabumise hetkel, et  olid väga oodatud.

890DSCN5710

Projekti „Aitame kaasa Gruusia kutsehariduse arengule II” eesmärk on toetada Gruusia pilootkoole ning aidata tõsta kutseõppe kvaliteeti, võttes seejuures arvesse Gruusia haridusstrateegiat ja Euroopa Liidu kutsehariduse arendamise eesmärke. Projekt on kestnud 2011. aasta sügisest ja selle rahastaja on Eesti välisministeerium. Lisaks Tartu Kutsehariduskeskusele toetavad projekti elluviimist  Tallinna Polütehnikum, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Ehituskool, Rakvere Ametikool, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Eesti Mereakadeemia ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.

 

Täname meie tublisid inimesi, kes panustasid oma abi ja külalislahkusega grusiinide vastuvõtmisel!

Avaldatud: 26.04.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal