Gruusia Pothi kutsekooli direktor käis külas

Oktoobrikuu algul külastas Tartu Kutsehariduskeskust Gruusia Pothi kutsekooli „Phazizi“ direktor Nino Bakuradze.

„Tegu oli partnerkooli direktori esimese visiidiga Tartusse ja meie kooli,“ selgitas direktor Andrus Mõttus. „Tutvustasime põhjalikult kutsehariduskeskuse õpetatavaid erialasid, õppetingimusi ja töökodasid. Lisaks heatasemelisele õppekeskkonnale  saime külalist üllatada ka sellega, et turismiosakonda tutvustas puhastverd grusiin, loomulikult gruusia keeles,“ rääkis Mõttus. Tegu on kutsehariduskeskuses õppiva noormehega, kelle üks vanematest on grusiin.

Räägiti ka kooli ja ettevõtete vahelise koostöö korraldamisest ning  kooli juhtimisest.  Programmi mahtus ka põgus tutvus Tartu linna ja Lõuna-Eesti vaatamisväärsustega.

Lisaks arutati edasist koostööd nii õppekavade arendamisel kui ka stažeerimise korraldamisel. Nino Bakuradze  soov oli järgmise koostöötegevusena  saata Gruusia juuksuri-, IT- ja keevituse erialade õpetajaid stažeerima Tartu Kutsehariduskeskusesse.

Visiit sai teoks Eesti Välisministeeriumi arengukoostöö projekti “Eesti parim praktika Gruusia kutsehariduse konkurentsivõime toetuseks” raames.  Projekti eesmärgiks on Gruusia kutseõppeasutuste võimekuse tõstmine, et  pakkuda tööturu ja õppijate vajadustele vastavaid koolitusi. Selleks toimub kaks koolitustsüklit: õppekavaarendus ja juht kui arendustegevuste eestvedaja. Viimati nimetatud tsükli üheks osaks oligi Gruusia kutsekoolide direktorite ja tööandjate esindajate õppereis Eestisse 29. sept- 3. okt.

Projekti partneriteks  on  kaheksa Eesti kutseõppeasutuse seas ka Tartu Kutsehariduskeskus ning projekt kestab 2015. aasta novembrini.

Lisainfo:
Andrus Mõttus
direktor
Tel: 7361 860

Avaldatud: 09.10.2014

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal