Hõbemedal hotellikoolide aastakonverentsilt

Kuressaares 14.-19.oktoobrini toimunud Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide (AEHT) assotsiatsiooni aastakonverentsiga samal ajal läbiviidud kutsevõistlustel võitis Eestile hõbemedali Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane THEA VIIA (HT07 2.kursus).

Palju õnne medalivõitjale ja teda juhendanud õpetajatele – Piret Tammele, Sirje Padrikule ja Karin Novoz`ilovale. Tänud samuti võõrkeele õpetajatele Aime Jaagusele ja Kati Kottisele. Võistlustel oli töökeelteks inglise ja prantsuse keel.
Võistlused viidi läbi kaheliikmeliste võistkondadena ja võistkonnad loositi kohapeal enne võistluse algust. Thea Viia võistkonnakaaslaseks sattus tütarlaps Serbiast.
Kokku võitsid eestlased 6 medalit: ühe kulla, kolm hõbedat ja kaks pronksi. Võrreldes eelmiste aastatega (mullu Itaalias vaid üks medal ja tunamullu Iirimaal kolm medalit) on tänavune tulemus väga hea. Eestist osalesid kutsevõistlustel kuue ametikooli noored.

Meie kooli õpilased tegid kaasa kavas olnud kaheksast alast viiel.

Rahvusvahelise võistluskogemuse said lisaks Thea Viiale veel – Robert Pütsep (kokk 4.kursus), Eleri Priks (hotellindus 2.kursus), Jaanika Neuhof (pagar-kondiiter 3.kursus) ja Raili Kala (reisikorraldus 2.kursus).
AEHT tähistab tänavu oma tegevuse 20.aastapäeva ja organisatsiooni koolid hõlmavad enam kui 100 000 õpilast üle kogu Euroopa.

Kuressaares osales kutsevõistlustel 31-st (!) riigist kokku üle 300 õpilase. Konverentsist osavõtjate üldarv ulatus ühtekokku aga ligi 700 inimeseni.
Sel ajal kui õpilased üksteiselt mõõtuvõtsid osalesid õpetajad konverentsi ajal asetleidnud arvukatel loengutel, seminaarides ja töötubades.
Meie kooli delegatsiooni juhtis konverentsil direktori asetäitja Liivi Raudsepp.

Nii suure rahvusvahelise ulatusega kutseharidusealast üritust ei ole Eestis varem seni läbiviidud.

Avaldatud: 20.10.2008

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal