IVO ILM maailma 10. mööblitisler

Nendest kõige edukam oli IVO ILM Tartu Kutsehariduskeskusest, kes 22 mööblitisleri konkurentsis tuli 510 punktiga kõrgele 10. kohale. Esikohta jagasid 540 punktiga Taipei ja Kanada esindajad. Kümme enampunkti oleks tõstnud Ivo Ilma 6.-7. kohta jagama koos Soome esindajaga. Meie mehe selja taha jäid suurriikide Inglismaa, Rootsi, Saksamaa, Austraalia ja USA esindajad.

Võrdluseks, et eelmistel võistlustel, 2007.a Jaapanis jäi Eesti mööblitisler 24 võistleja hulgas eelviimaseks. Ivo Ilmal oli eesmärgiks kindlasti paremkoht saada ja selle eesmärgi ta täitis kuhjaga.

WorlsSkillsi 10. kohaga näitas Ivo Ilm kogu maailmale, et Eestis ja Tartu Kutsehariduskeskuses koolitatakse maailmatasemega noori kutsemeisterid. Sellest võime vaid rõõmu tunda ja selle üle uhked olla.

Ilma medalita Ivo Ilm Kanadast koju siiski ei pöördu. Autasustamistseremoonial ulatati talle Eesti riigi parima medal. Väärib märkimist, et nende võistlejate tööd, kelle
punktisumma ületas 500 – tunnistati ekstraklassi tulemuseks.

Neljale võistluspäevale jaotunud 22 tunniga tuli võistlejatel ettemääratud tööjärjekorra kohaselt valmis teha väike dekoratiivne kapp. Kapp oli väike, kuid selle valmistamine niivõrd töömahukas ja keeruline, et ettenähtud ajaga tegi kapi valmis vaid kolmandik võistlejatest. Töö tegemiseks pidi oma tööriistakast igal võistlejal kodust kaasa võetud olema. Ivo oma kaalus umbes 400 kg, sakslastel vast 800 kg.

Kanadas aitas Ivo Ilmal võistlusteks ette valmistuda Jüri Minjajev, Eesti Mööblitootjate Liidust, kes võistlustel tegutses ka źüriis eksperdina.
Ivo Ilma ettevalmistust kodus juhtis oma kooli kutseõpetaja Aivar Kolonistov, keda abistas ametivennast päris vend Andrus Kolonistov.
Teistest eestlastest sai plaatija Matis Indov (Tallinna Ehituskool) samuti tubli 11. koha (20 võistlejat). Tema ettevalmistust koordineeris Tartu KHK kutseõpetaja Kaido Toobal, kes osales võistluste źüriis eksperdina.

Viimistleja Margus Aus (Pärnumaa KHK) oli 13. (14 osalejat), mehhatroonika võistkond Robert Harkmaa ja Urmo Lepiksoo (Tallinna Tööstushariduskeskus) 25. (28 võistkonda) ning kokk Joonas Koppel (Tallinna Teeninduskool) 25. (33 võistlejat).

Avaldatud: 08.09.2009

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal