Järelkaja: Tartu KHK õppeaasta avaaktus

„Te olete astunud uue tee algusesse“, tervitas teadmistepäeval Vanemuise Kontserdimajas õppeaasta avaaktusel 1 215 sisseastujat Tartu KHK direktor Andrus Kompus.

„Suhtumine, vastutus- ja kohusetunne – need on kolm sõna , mille abil te hakkate nüüd ehitama oma haridustee vundamenti, millest sõltub kogu hoone edasine tugevus“, rõhutas direktor.

„Ikka on nii, et kevadel lahkunute asemele tulevad sügisel uued õpilased. Uueneb ka kool ja uuenete ka teie, et kaasaaidata sellele, et kool oleks ikka „heade mõtete kool“, soovis Tartu linnavalitsuse poolt koolile õnnestumisi Tartu aselinnapea Jüri Sasi.

Tugisüsteemide talituse juhataja Merle Väliste tutvustas uutele õpilastele kontserdisaali laval rambivalguses istunud kursusejuhatajaid, kellest saavad uutele õppuritele juht, teekaaslane ja sõber kogu kooliajaks.

Lauluga „Punab pihlakaid“ tervitas sisseastujaid kokaõpilane Carol Männamets ja kooli segaansambel lauluga „Aeg ei peatu“.

Aktuse lõpetuseks helistas direktor endisaegset traditsioonilist koolikella.
Pidulikku avaaktust juhtis huvijuht Lilia Leiman.

Tänaseid sisseastujaid iseloomustab palju teadlikum eriala valik.
Varasemast suurem oli noorte huvitatus Tartu KHK-sse õppima tulla. Rekordiks oli sisseastumisavalduste hulk (2429 avaldust) ja sellest tulenev keskmine konkurss (2,1 soovijat kohale).

Erialade lõikes valitses kõige suurem huvi keskhariduse baasil – autotehniku (9 soovijat ühele kohale), juuksuri (8), ärikorralduse (6) ja SPA teenindaja (6) erialade vastu.

Põhihariduse baasil – autotehniku (5), arvutid ja arvutivõrgud (3), ehitusviimistluse (2) ja koka (2) erialade vastu.

Head kooliaasta algust!

Avaldatud: 02.09.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal