Jõulueelsed heategevusüritused

Tartu Kutsehariduskeskuse ärikorralduse ja müügikorralduse erialade õpilased on juba aastaid jõulude eel korraldanud mitmeid heategevusüritusi. Algas see 2001.aastal kui Tartu Hooldekodu vanuritele nimelisi jõulukaarte saadeti.

Tänavu oli heategevusprojektidega hõlmatud Tartu Hooldekodule lisaks veel Mäe tänava Lastekodu, Kristlik Turvakodu ja Koduta Loomade Varjupaik.

Projektidega alustati juba sügisel. Ettevõtetes ja firmades käidi sponsorlustaotlustega. Abi eest tänati toetajaid tänukirjadega.

Hooldekodu vanadele anti kontsert, kus eakad said tuttavaid laule ise kaasa laulda ja päkapikud viisid tubadesse kingitusi, jõulukaktusi ja uue aasta kalendreid.

Laste- ja turvakodu lastele korraldati jõulupidu, kus koos küpsetati ja kaunistati piparkooke ja mängiti mänge ning loomulikult said lapsed jõuluvanalt ka kopsaka kingituse.

Koduta loomade varjupaiga jaoks koguti neljajalgsetele küljealuseks sooje esemeid. Heategevusliku korjandusega saadi kokku 5 115 krooni. Selle raha eest osteti loomadele toitu. Õpilaste külaskäik oli südamlik ja rõõmu jagus nii heategijatele kui ka neljajalgsetele sõpradele.

Tartu KHK õpilaste heategevusüritust toetasid ettevõtted Veeriku Selver, As Salvest, As Felix ja mitmed teised.

Õppurite ettevõtmist juhendasid kutseõpetajad Sirje Mets, Edda Sõõru ja Küllike Vaske, kelle õpetus – „Head teha on hea“ on õpilastes väärt vastukaja leidnud.

Ja veel.
Tartu KHK ehituse- ja puiduosakonna õpilased meisterdasid praktika käigus valmis kaks toredat ja kasulikku väikest ehitist – koerakuudi ja prügimaja.

Kooli juhtkond otsustas koerakuudi kinkida Tartu Koduta Loomade Varjupaigale ja prügimaja kinkida Tartu Maarjamõisa Lasteaiale. Mõlemad kingitused anti üle 20. detsembril.

Teame ju kõik vanarahva tarkust, et heategu tuleb kunagi sinu juurde tagasi.

Täiendav info: Sirje Koido
kaubanduse ja ärikorralduse osakonna juhataja
7 361 976
sirje.koido@khk.ee

Koostaja: Hillar Karm
PR-esindaja
50 48 039
hillar.karm@khk.ee

Avaldatud: 21.12.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal