Karjääripäev kutsub ennast arendama ja oma võimalusi tundma

27. märtsil  kell 14.00-19.00 esmakordselt toimuv Tartu karjääripäev „Terve karjäär“ pakub teadmisi ja oskusi, kuidas oma elukäiku teadlikumalt kavandada, tutvustab erinevaid karjääriteenuseid ja täiendõppevõimalusi. Täiskasvanutele suunatud karjääripäev toimub Tartu Kutsehariduskeskuses (Kopli 1, B-korpus) ja see on osalejatele tasuta.

Toimuvad töötoad ja loengud personaalse turunduse, enesearendamise, tööotsingute, tööstressi, töötervise, ettevõtluse alustamise ja vabatahtliku tegevuse teemadel. Näpunäiteid tööle kandideerijatele jagavad personalijuhid ning pakutakse karjäärinõustamist karjäärikiirabis. Lisaks saab registreeruda tasuta individuaalsetele karjäärinõustamistele üritusele järgnevaks nädalaks (31. märts – 4. aprill 2014).

„Terve karjäär“ minimessil tutvustavad oma võimalusi Tartus karjääriteenuseid pakkuvad asutused. „Karjääriplaneerimisega on seotud palju müüte, näiteks et karjäärinõustamine tähendab testimist või et täiskasvanutele on õppimine tasuline,“ sõnas ürituse üks korraldajatest, Tartumaa Töötukassa karjäärinõustaja Julia Šarapova. „Karjääripäeva eesmärk on tutvustada olemasolevaid võimalusi ja rõhutada vajadust oma tööelu planeerida,“ lausus Šarapova.

Päeva juhatab sisse oma kogemuslooga õppimisest ja töötamisest Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus. Personaalse turunduse teemat avab Tartu Ülikooli turunduse lektor Andres Kuusik ning soovitusi ettevõtluse alustamiseks jagab Tartu Ärinõuandla. Tutvustatakse erinevaid täiskasvanutele suunatud õppimisvõimalusi ning karjäärinõustajad viivad läbi töötubasid enesearendamise ja tööotsimise teemadel. Lisaks toimub Tartu Spontaansusteatri vahendusel töötuba „Minu võimalused“, kus luguteatri vormis ennast ja oma võimalusi saab avastada.

Tartu karjääripäev toimub “Terve karjäär” teemanädala raames, mis on Eesti Karjäärinõustajate Ühingu poolt algatatud, koostöös SAga Innove ja Eesti Töötukassaga ellu viidav iga-aastane sündmus. Karjäärinädala keskmesse tõstetakse karjäär tema terviklikkuses: tööelu, vaba aja, pere, hariduse ja tervise kooskõla nii praegu töötavatele, tööturule sisenevatele või kannapööret planeerivatele, aga ka pensioniplaane tegevatele inimestele.

Tartu karjääripäeva korraldavad koostöös Eesti Töötukassa Tartumaa osakond, Eesti Lennuakadeemia, Hariduse Tugiteenuste Keskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Ärinõuandla, Tartu Ülikool, Eesti Karjäärinõustajate Ühing ja Tartu Linnavalitsus.

Täpsem kava, registreerumine ja lisainformatsioon:
http://khk.ee/oppimine/karjaaripaev-27-03-14
http://ettevotlus.tartu.ee/koolitused
http://kny.ee/tervekarjaar
http://facebook.com/tervekarjaar

Lisainfo: 
Julia Šarapova
Töötukassa Tartumaa osakonna karjäärinõustaja
Eesti Karjäärinõustajate Ühingu liige
Tel. 737 7100
julia.sarapova(at)tootukassa.ee

 

Avaldatud: 24.03.2014

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal