Katrin Allase piparkoogid tunnistati kaunimateks

Ajakiri Maakodu korraldatud  kaunima piparkoogi võistlusel hääletasid lugejad  kõige kaunimaks  Katrin Allase glasuuritud piparkoogid. Hääletustulemus oli lausa mäekõrgune, sest Katrini pitsilised piparkoogid kogusid 75%  häältest.

Katrin Allase sõnul tegi ta piparkoogid „royal icing´u“ tehnikas.  Tavapäraselt kaunistatakse nii peene pitsimustriga erinevaid torte, kuid  Katrini arvates sobis see hästi ka piparkookide kaunistamiseks.  „See tehnika nõuab palju aega ja kannatust, sest  glasuuri tuleb imepeenikese otsaga tüllest pritsida,  muud saladust polegi.  Mul oli ka spetsiaalne tuhksuhkur, kuigi teoreetiliselt saab ka tavalisega, “ selgitas ta kuninglike piparkookide valmistamist.

Tartu Kutsehariduskeskuses kondiitriks õppiva Katrini sõnul oli magusavalmistamine talle hobiks, kuid kui ta lapsehoolduspuhkusele jäi, otsustas ta oma unistuse teoks teha ja kondiitriametit õppima tulla. „Tõenäoliselt saab kondiitritööst nüüd minu eriala,“ lausus  6. veebruaril kooli lõpetav Katrin.

Küsimuse peale, milliseid piparkooke Katrini pere ise sööb, vastas ta aga naerdes, et kodus süüakse neid, mis üle on jäänud. „Me pole suured piparkoogisõbrad.“

Maakodu premeerib kaunima piparkoogi autorit Fiskarsi Functional Formi köögitarvikute ja Suhkrukunst OÜ piparkookide tegemise ja kaunistamise tarvikutega.

Katrin Allase kaunimad piparkoogid

Katrin Allase kaunimad piparkoogid

Avaldatud: 15.12.2014

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal