Keeleprojektide seminar-ümarlaud, kus tutvustatakse meie kooli eriala- ja võõrkeeleõpetajate poolt koostatud õppematerjale

Tartu Kutsehariduskeskus koostöös Leonardo Eesti Keskusega korraldab BILVOC ja QUALSPELL projekte tutvustava seminari-ümarlaua

8. novembril kell 14.30 Tartus Barclay Hotellis.

Registreerumine üritusele kuni 1. novembrini aadressil:

http://www.innove.ee/ee/?p=2&op=page&pID=154&subop=register&eID=72

BILVOC projekt on Leonardo projekt “Keeleoskus Euroopas läbi kakskeelse õppe kutsehariduses” ( Projekti nr. LA 112 628 BILVOC).
Projekt kestis:1.11.2002-31.10.2005.
Projektis osalesid Tartu Kutsehariduskeskus Eestist, 3 kooli Saksamaalt, 2 kooli Prantsusmaalt, 1 Inglismaalt, 1 Iirimaalt, 1 Ungarist ja 1 ettevõte Ungarist, 1 kool Soomest, 1 Portugalist-kokku 14 asutust 8 riigist.

Projekti eestikeelne kodulehekülg on aadressil: http://khk.tartu.ee/bilvoc
Kõik projekti käigus valmistatud õppe-metoodilised materjalid on kättesaadavad: http://www.sbsz-jena.de/ktm

Projekti tegevust ja tulemusi kirjeldav Maarja Kase artikkel “Kakskeelsest õppest Tartu Kutsehariduskeskuses” ilmus 28. oktoobri Õpetajate Lehes.

“QALSPELL – Keeleõppe korraldus ja kvaliteedi kindlustamine erialakeele õppes” (2002.-2004). Projekti juhtis Tallinna Tehnikaülikool, partneriteks olid organisatsioonid Eestist, Leedust, Lätist, Saksamaalt ja Suurbritanniast.

Projekti eesmärk oli töötada välja ühtsed erialase võõrkeele eksaminõuded ja hindamiskriteeriumid kõrgematele õppeasutustele. Projekti peamiseks tulemuseks on vajaduste kaardistamise küsimustik, võõrkeeleeksamite käsiraamat kõrgkoolidele ja CD kuulamistestidega. Materjalid on saadaval inglise, eesti, läti ja leedu keeles.

Signe Vedler
Projekti BILVOC eestipoolne koordinaator

Avaldatud: 31.10.2005

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal