Kodumajanduse õpilased kudusid heategevuseks

Täna lähevad teele kutsehariduskeskuse kodumajanduse eriala 2. kursuse õpilaste  heategevusliku algatusena kootud sokid, mis MTÜ Saagu Valgus vahendusel jõuavad vähekindlustatud perede lasteni.

Käesoleva aasta heategevusprojekti taga on  kodumajandust õppiv Grete Raaperi, kes tegi septembris ettepaneku  MTÜ Saagu valgus üleskutsele vastata ning sokke kududa. Grupp võttis ettepaneku meelsasti vastu ning nii valmisidki kudumise tundide raames  sokid,  mis lähevda nüüd kellelegi jõulurõõmu valmistama.

Kutseõpetaja Tuuliki Vuksi sõnul kasutasid tüdrukud rahvuslikke mustreid ja töövõtteid. „On Setu ja Paistu ning  muude piirkondade mustreid“, sõnas ta ning kiitis kudumite  meisterlikkust. „Ka üks  meie tööandjaid – OÜ Vikkel,  hindas tüdrukute kudumise taset väga kõrgelt öeldes, et paljudel juhtudel on sokid justkui  kogenud meistrite poolt tehtud,“ tõi ta näite.

Heategevust on kodumajanduse tüdrukud varemgi teinud – on valmistatud tekke  ja waldorfnukke lasteaedadele ning  praegu on käsil nukurõivaste komplekti õmblemine lastehaigla vähihaigete osakonnale.

Seekordsetele  kootud sokkidele lisaks ostsid õpilased kaasa ka kutsehariduskeskuse pagarite poolt valmistatud piparkoogisüdame, et kingisaajate rõõm oleks veelgi suurem.

112

Kodumajanduse eriala 2. kursuse õppurite kootud heategevuslikud sokid.

 

Lisainfo:
Tuuliki Vuks
kutseõpetaja
tuuliki.vuks@khk.ee

Avaldatud: 12.12.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal