Kodumajanduse õppurid avavad Mardilaadal töötoa

7.-10. novembrini Tallinnas toimuval Mardilaadal avavad  kutsehariduskeskuse õppurid  töötoa, kus õpetatakse meisterdama rahvuslikke nukke. Töötoas  saavad lapsed ja teised huvilised ise proovida erinevate vana-aja nukkude valmistamist. Muuhulgas võib meisterdada riidest rätinukke ja Kihnu rullnukke või valmistada nuku hoopis voltides.

Nukutoas jagavad meisterdamisjuhiseid kodumajanduse teise kursuse õppurid Grete Raaperi ja Kairi Soo koos juhendaja Tuuliki Vuksiga.

Tuuliki Vuksi sõnul osalevad kutsehariduskeskuse kodumajanduse eriala õppurid Mardilaadal oma töötoaga juba neljandat korda, kuid igal aastal on valitud meisterdamiseks midagi uut ja huvitavat. „Nukkude valmistamise võtted on olnud piirkonniti erinevad ja lausa uskumatult põnevaid ja loovaid lahendusi on meie esiemadel olnud.  Seepärast on ka meie nukutöötoas  võimalik proovida erinevaid võimalusi meisterdamiseks,“ selgitas Vuks ning kinnitas, et kõik saavad näputööga hakkama.

Lisaks  töötoale tutvustatakse ka õppimisvõimalusi Tartu Kutsehariduskeskuses,  eriti kodumajanduse ning õmbluse erialasid.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu  korraldatud Mardilaat on käsitöömeistrite aasta tippsündmus, kus müüakse Eesti parimat käsitööd ja toimuvad meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele.

Avaldatud: 07.11.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal