Külas Rauma ametivendadel.

18.- 22. aprillini viibisid Tartu Kutsehariduskeskuse 8 õpetajat külas Rauma ametikoolis Soomes.
Leonardo-projekti raames asetleidnud õpetajavahetuses osalesid meie kutseõpetajad Jaan Peetso ja Enn Keernik (elektri ala), Nikolai Jukin ja Olev Lauk (metalli eriala), Anu Kuusmann ja Aile Teppan (juuksurite eriala), Ilmar Rammi (puusepa eriala) ja Kaido Toobal (ehituse eriala).
Raumal külastati erialatunde ja tutvuti kooli õppe- ja praktikabaasidega. Õpilaste tööd jälgiti ka väljaspool kooli läbiviidavates praktikabaasides (-firmades). Firmade ja kooli vahel valitsevad selles osas tihedad koostöösuhted.
Soome ametikoolis pööratakse suurt tähelepanu noorte töövilumuste ja -harjumuste süvendamisele. Praktika ajal õpib noor tundma firmat ja firmale saab selgeks, mida noor oskab ja suudab. Praktika ajal noorele firmast palka ei maksta. Parimate tööoskustega noortega lepitakse juba enne kooli lõpetamist kokku nende edaspidise töölevõtmise osas.
Õige põgusalt jõudsid meie õpetajad tutvuda 38 tuhande elanikuga Raumaga
ka kui tööstuslinnaga (tselluloosi- ja paberitööstus, eriotstarbelised traktorid, laevaehitus, sadam), kus jagub lahedalt töökohti.
Unesco-pärandi hulka on arvatud Rauma 600 elamuga vanalinn.
Et Rauma ametikooli õpilastel oli huvi ka Eesti, Tartu ja eesti keele vastu, siis tuli tõlgina kaasas olnud Hillar Karmil soome noortele pooletosinajagu tunde nendel teemal rääkida.

Avaldatud: 26.04.2006

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal