Tänavu pürgib kutseharidust omandama 2083 noort

Täna,  2. augustil lõppes Tartu Kutsehariduskeskuses sisseastumisdokumentide vastuvõtt. Veidi enam kui 1400 õppekohale laekus kokku 2083 sisseastumisavaldust,  neist 1210 keskkooli baasil  ja 873 põhikooli baasil erialadel õppima asumiseks.

Sarnaselt eelmiste aastatega kujunes konkurss suurimaks juuksuri erialal, kuhu esitati 112 sisseastumisavaldust. Üle 3 kandidaadi kohale  on ka kondiitri, spaateeninduse, ärikorralduse, majandusarvestuse, pottsepa, autotehniku ja logistika erialadel.

Kuigi erialade populaarsuse edetabel on varasemate aastatega sarnane,  on ka muudatusi: hästi on vastu võetud uued IT-süsteemide spetsialisti ning pottsepa erialad, samuti kasvab kõrghariduse omandanud ja töötavate kutseõppurite arv.

Alates esmaspäevast, 5. augustist algavad vestlused ja erialatestid õppimasoovijatega. „Vestluste  käigus selgitatakse välja kandidaadi motivatsioon ja sobivus valitud erialal õppida ja tööle asuda, midagi keerukat ei ole ja ette valmistama ei pea,“ kinnitas tugikeskuse juht Merle Väliste. Vestluste ja testide ajakava on avaldatud kooli  veebilehe l ning täpne kellaaeg on märgitud vastuvõtuavalduses.

Peale vestlusi ja katseid  saavad kandidaadid kooli kodulehelt sisse logides infot oma vastuvõtmise kohta. Samuti selguvad erialad, kuhu tänavu korraldatakse täiendav vastuvõtt vabadele õppekohtadele.

Rohkem vastuvõtuinfot  saab telefonilt 736 1863, veebilehelt www.khk.ee või Skype teel karjaarinoustaja@khk.ee

 

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht

 

Avaldatud: 02.08.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal