Kutsehariduskeskuse head teod Tartu lasteaedades pälvisid tunnustuse

Möödunud õppeaasta teoks tunnistati kutsehariduskeskuse ehitus- ja puiduosakonna õpilaste panus Tartu linna lasteaedade mööbli valmistamisel ja remonditöödel.

Idee pakkuda ehitus- ja puiduerialade õppurite tööoskuste arendamiseks praktilisi ülesandeid, mille tulemus oleks näha ja kasutada väljapool kooli, langes sügisel viljakale pinnasele. Peagi jõudis Tartu lasteaedade nimekiri väiksematest remonditöödest ehitus- ja puiduosakonda ning koolipraktika raames tegid õpilased lasteaedades  Kivike, Poku, Rukkilill, Tähtvere, Ristikhein, Maarjamõisa  ja Sass vajalikke töid.

 „Ma arvan et selline koostöö linna asutuste vahel kasulik ja tervitatav, ning seda võiks  laiendada,“ sõnas Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juht Riho Raave ja  kinnitas, et lasteaedade tagasiside on positiivne.

Kutsehariduskeskuse õppurid said koostööprojekti raames harjutada ja omandada vajalikke.  Ehitusviimistlejate grupid tegid mitmetes lasteaedades väiksemaid remondi- ja viimistlustöid. „Eks see pahteldamine ja lihvimine alguses aega võtab, aga mida päev edasi, seda paremini õpilased hakkama saavad,“ muheles Tähtvere lasteaia viimistlustöid juhendanud ehituse kutseõpetaja Margus Käärma.

Puidutöökoja juhataja Guuri Pildi sõnul said  ka tisleri eriala õppurid koostööprojekti raames mitu praktilist pähklit pureda. Nii näiteks restaureeriti ja uuendati  laudu, valmistati pildiraame ja raamaturiiuleid, treiti riidenagi ning valmistati siseuksi. Kivikese lasteaiale valmistati aga rühmajagu üksteise alla lükatavaid täispuidust voodeid. „Lasteaia  voodite kallal sai mitu õppegruppi tislereid nokitseda, isegi välispraktikandid Sloveeniast lõid kaasa.  Näidise järgi võeti mõõdud, tehti joonised, valmistati mööblidetailid, pandi kokku ja viimistleti,“ jutustas Pilt ning lisas, et sellised tööülesanded on õpilastele kindlasti vajalikud.

Ehitus- ja puiduosakonna panust hindas kogu koolipere ja tunnistas koostööprojekti kooli aasta teo tiitli vääriliseks.

Igal õppeaastal valib Tartu Kutsehariduskeskuse pere oma kooli silmapaistvate tegude seast parimat. Sel aastal esitati tiitlile kokku seitse head tegu ning parimad saavad tänukirja tänasel õppeaasta avaaktusel.

tislerid2

Tislerid tööhoos

Lisainfo:

Magnus Maiste
Ehitus- ja puiduosakonna juhataja

Avaldatud: 02.09.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal