Kutsehariduskeskusse pürgib üha enam kõrgharidusega ja töötavaid inimesi

Tartu Kutsehariduskeskuse populaarsemate erialade edetabel on kahe esimese vastuvõtunädala põhjal eelmiste aastatega sarnane.  Ootuspäraselt on rohkem avaldusi uuele IT-süsteemide spetsialisti ning ka juuksuri erialadele.

Varasemast enam on õppimaasujate seas  juba kõrgharidusega ning töötavaid inimesi. Karjäärinõustaja Liine Karafini sõnul on näiteks  majandusarvestuse ja kondiitri erialadele rohkelt avaldusi juba kõrghariduse omandanud inimestelt.  „Ka sessioonõppe vorm, mis töötavatele inimestele sobib, kasvatab täiskasvanud õppijate osakaalu,“ selgitas ta ja  lisas, et oma kutsehariduskeskuse lõpetanuid, kes järgmisel tasemel eriala omandada tahavad, on rõõmustavalt palju. „See  näitab, et kooli usaldatakse.“

Teiseks toonitas Karafin, et noorte erialavalikud on üha teadlikumad ning  sisseastujad on juba eelnevalt tutvunud põhjalikult õppekavadega, saanud infot kooli kodulehelt, messidelt  või lahtiste uste päevadelt. „Ja tore on näha sedagi, et paljudel noortel on eelneva praktilise kogemuse käigus teatud oskused olemas, eriti poistel, kes kandideerivad auto- ja ehituserialadele või keevitajaks,“ tõi ta näite.

Õppimaasujate peamiseks küsimuseks on aga olnud õpilaskodu kohtade olemasolu ja hind. „Eelkõige kaugemalt tulijatele püüab kool kindlustada koha õpilaskodus ning kui nendest ei piisa, siis võetakse appi  kooli õppehotell ning kokkulepe on ka Rehe hotelliga. Eesmärk on see, et kellelgi ei jääks õppimaasumine elukoha puudumise tõttu pooleli,“ jutustas  Karafin ning lisas, et õpilaskodu koha maksumus on Tartus soodsaim. Samuti pakub kool õppetoetust ja sõidutoetust ning vajaduspõhiseid õpilaskodu-  ja eritoetusi.

Kokku saab  kutsehariduskeskuses valida  61 õppegrupi vahel. Riigi finantseeritavaid õppekohti on veidi üle 1400 ning eriala omandama oodatakse keskhariduse ja põhihariduse omandanud noori aga ka põhihariduseta õpilasi.

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt  Tartu Kutsehariduskeskuses kestab  kuni 2. augustini tööpäeviti kella 9.00 – 15.00 aadressil Kopli 1B. Rohkem vastuvõtuinfot  saab veebilehelt www.khk.ee või Skype teel karjaarinoustaja@khk.ee

 

Lisainfo:
Kaire Mets
Tartu Kutsehariduskeskus, turundusjuht
Tel 7361 877

Avaldatud: 10.07.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal