Kutsekoolide parim graafilise disaini- ja trükiettevalmistuse alal on Silver Mähar

  22.-23. novembril 2012 toimus Tallinna Polütehnikumis vabariiklik kutsevõistlus  „Trükis 2012“.

“Trükis” on teist aastat toimuv graafilise disaini- ja trükiettevalmistusalane   kutsevõistlus õpilastele ja tudengitele, kelle erialasesse ettevalmistusse kuulub trükiste kujundus ja/või trükifailide ettevalmistus.

 

Tartu Kutsehariduskeskust esindasid  sel aastal kutsevõistlusel  Silver Mähar (VS12), Monika Sepp (VS11) ja Enriko Saar (VS11). Iga võistleja võistles individuaalselt. Võistlejatega oli kaasas õpetaja Eve Mäeorg.

 

Võistlustöid hinnati kolmes kategoorias: kunstiline väljendusrikkus ning trükitehnoloogiline failide ettevalmistuse oskus, samuti nimetati üldvõitja, kelle töös olid mõlemad osad maksimaalselt hästi lahendatud.
Võistluste üldvõitja oli Liis Todesk Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.

Valiti välja ka parim kutseõppeasutuse esindaja, kelleks oli Tartu Kutsehariduskeskuse multimeediumi eriala 1. kursuse õpilane Silver Mähar.
Loomingulisuse auhind läks Eesti Kunstiakadeemia õpilasele Oskar Viiresele, loomingu eriauhind Tallinna Polütehnikumi õpilasele Rando Järvele, tehnoloogiameistriks valiti Tartu Kõrgema Kunstikooli õpilane Tauri Birken,

                         

 Võistlusülesanded olid samad nii kõrgkoolide kui kutsekoolide õpilastele. Esimesel päeval kujundati  raamatu kaaned Jaan Ojaveri raamatule “Uussiirus“ ja teisel päeval sama raamatu sisuosa hõlmav paarislehekülg ja need esitati hindajatele trükiks sobival kujul.Aega ülesannete sooritamiseks oli esimesel päeval 5 tundi ja teisel päeval 4 tundi.

Õpilaste tööd prinditi välja ja köideti raamatuteks.Ühtekokku valmis 17 võistlustööd. Kas kellegi kujundus ka reaalselt trükikotta jõuab, näitab aeg.

Võistusprogrammi raames toimus ka töötuba, kus osalesid nii tööandjate kui koolide esindajad.

 Õnnitlused meie tublidele õpilastele ja suur aitäh ettevalmistuse eest arvutigraafika õpetajatele Eve Mäeorule ja Margit Tennosaarele.

 

 

Avaldatud: 26.11.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal