Läti tippkokk annab meistriklassi

Täna, 9. oktoobril viib Riia Le Dome kalarestorani peakokk Maris Astics Tartu Kutsehariduskeskuse õpetajatele läbi meistriklassi.

Meistriklassi teemaks on Läti kaasaegne kulinaaria. Tartu Kutsehariduskeskuse majutus- ja toitlustusosakonna juhataja kt. Maire Meritsa sõnul annab  tippkoka koolitus suurepärase võimaluse õppida tundma naabrite kokakunsti nende endi parimatelt meistritelt.

„Kutseharidus peab muutuma aina rahvusvahelisemaks ja avatumaks uutele teadmistele ja oskustele, sest ka meie lõpetajad pürgivad üha enam tööle piiri taha,“ selgitas Merits ning tõi näiteks kutsehariduskeskuse koka eriala vilistlased Mihkel Mangluse ja Kaisa Kliimandi, kes on jõudnud Michelini tärni restoranidesse oma oskusi rakendama.

Maris Astics on Läti hinnatud tippkokk, mitmete kokanduslike auhindade võitja ja noorte kokkade koolitaja Riia Restoraniteeninduse koolis, kes on ehitanud üles a´la carte restorani Le Dome. Asticsi sõnul on ehe Läti toit pärit metsikust loodusest ning seda ideed järgib ta ka oma restorani menüüs.

Lisaks sellele valmistab Maris Astics 10. oktoobril Tartus Caffee Truffes ja 11. oktoobril GMP Clubhoteli Pühajärve Restoranis galaõhtusöögi.   Tutvu üritustega: http://clubhotel.ee/et/restoran/laeti-ohtusoeoek  jawww.truffe.ee .

Avaldatud: 09.10.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal