Leonardo praktikalugude konkursilt tuli Tartusse kolmikvõit!

Äsja lõppenud praktikalugude- ja fotode konkurss “Leonardoga Euroopasse ja tagasi” oli Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastele edukas, sest konkursilt nopiti kolm auhinnalist kohta.

Praktikalugude  I koha sai loodusturismikorralduse erialal õppiv Elen Rekand, kes  sooritas käesoleva aasta kevadel erialapraktika Soomes firmas OY Greenwindows. Tema loos vahelduvad praktikaaegsete juhtumiste kirjeldused asjalike soovitustega tulevastele praktikantidele, kuidas olla ja tegutseda nii, et välispraktikast saaks meeldiv ja kasulik kogemus.
Lisaks anti välja ka teine I koht Hiiumaa Ametikoolis maastikuehitust õppivale Marika Lallile.

II koha saavutas kutsehariduskeskuses koka erialal õppiv Markus Mekk. Markuse välispraktika Hispaania linnas Valencias kestis viis nädalat ja toimus restoranis nimega MON. Mõnusa huumoriga kirjeldab Markus näiteks, kuidas õigesti puhastada kalmaari, kuidas õigesti tükeldada sibulat ja pühkida põrandat.

Kolmandaid kohti anti välja samuti kaks ning ühe neist võitis  toitlustusteenindust õppiv Lauri Ööpik, kes veendus 5-nädalase välispraktika käigus, et ei ole seal Taani kuningriigis midagi mäda. Vastupidi, kõik nii hästi, et poest on isegi võimalik liitrise pudeliga osta eraldi munavalget ja munakollast! Lauri CV-d kaunistab nüüd aga uhke lause – läbinud välispraktika Taanis.
Teine III koht kuulus aga Põhja-Eesti Metsaühistu metsameister Margus Paesalule.

Kutsehariduskeskuse projektijuht Andrei Atškasovi sõnul on tänavu olnud edukas aasta, mille jooksul on välispraktikal käinud pea rekordarv õppureid ning praktika sihtriikide hulka on lisandunud Itaalia. “Muidugi on tore lugeda, kuidas välispraktika on noorte töökogemust ja silmaringi laiendanud ja kindlasti on need lood huvitavad ja õpetlikud teistele meie välismaale praktikale suunduvatele noortele”.

Konkursi “Leonardoga Euroopasse ja tagasi” korraldas SA Archimedes ning lood on leitavad SIIT

 

Avaldatud: 11.12.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal