Leonardo programm toetab õpetajate õppimist Soomes

23.03 toimus Leonardo da Vinci programmi arendus- ja vahetusprojektide valikukomisjoni koosolek. Komisjon otsustas toetada Tartu Kutsehariduskeskuse õpetajate õppimist Rauma Ametikoolis. Projekt “Kutseõpetaja õppekeskkonna arendajana” esitati Eesti Leonardo Keskusele käesoleva aasta veebruaris.
Projekti sihtrühmaks on Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetajad juuksuri, elektriku , metallitöö, tisleri ja ehituse erialadel, kokku omandab Soomes kogemusi 8 õpetajat.
Õpetajate töökohustuste hulka kuulub muuhulgas ka ainekavade ja õppekavade arendamine, praktilise töö juhendamine, õpilaste iseseisva töö organiseerimine. Õppetöö läbiviimine on vaid üks osa kutseõpetaja tööst ning seega vajavad kutseõpetajad enesetäiendust valdkonna arengust üldiselt, samuti valdkonna erialade õpetamise tasemest tunnustatud kõrge õpetamis- ja töökultuuri tasemega riikides, milleks Soome kahtlemata on. Õpetajad osalevad ka õpetamisega seotud töövahendite vajaduse määratlemisel, seetõttu on vajalik, et õpetajad oleksid kursis, milliseid seadmeid ja vahendeid teistes riikides õpetamisel kasutatakse. Vajadus on otseselt seotud Tartu Kutsehariduskeskuse füüsilise õppekeskkonna intensiivse arendamisega, millele aitavad kaasa taotletud struktuuritoetused.
Metalli, elektri, ehituse ja puidu valdkonna kutseõpetajad sõidavad Raumasse oktoobris-novembris 2005, juuksuriõpetajad jaanuaris-veebruaris 2006. Lähetuste kestus on 2 nädalat. Projektijuht on Peeter Grichin.

Avaldatud: 01.04.2005

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal