Liina Suur oli restoraniteenindajate võistlustel edukas

Möödunud nädala lõpus peetud kutsemeistrivõistlustel „Parim restoraniteenindaja 2016“ saavutas hinnatud kolmanda koha Liina Suur, kes õpib toitlustusteeninduse eriala teisel kursusel. Toitlustusteenindaja Liia Lehtmäe sai väga tasavägises võistluses 5. koha.

Kutseõpetaja Tiina Kärneri sõnul õnnestusid  Liinal  järjepidevalt kõik võistlusalad. „Ta oli pidevalt esikolmikus ja paistis, et ta lihtsalt läks ja nautis suure rõõmuga kogu võistlust.  Liina on kiire õppija, tal jääb kõik hästi meelde ja  muidu on ta ka väga särava olemisega.  Võistluselt tulid juba esimesed tööpakkumised talle,“ selgitas  Kärner.  „Ka Liia Lehtmäe oli väga tubli, sest esiviisik oli väga tasavägine ja Liial jäi vaid 0,03 punkti puudu neljandast kohast,“ lisas ta.

Kahepäevasel võistlusel tuli noortel restoraniteenindajatel  oma oskusi näidata lauakatmises, salvrätikute voltimises, puuviljade lõikamises ja flambeerimises, piduliku lõunasöögi teeninduses, kokteilide valmistamises, püstijalavastuvõtu ettevalmistuses ja teeninduses. „Võistlus koosnes paljudest aladest  justnagu rahvusvahelised võistlusedki,“ selgitas Kärner.

Edukatel restoraniteenindajatel on kavas juba eeloleval sügisel osaleda Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni korraldatavatel kutsevõistlustel.

Lisainfo:
Tiina Kärner
kutseõpetaja
tiina.karner@khk.ee

Avaldatud: 04.04.2016

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal