Lõpetanute kogemused praktikast Euroopas

Projekti „Kogemus töötamaks Euroopas” toetas Euroopa Liit Leonardo da Vinci praktikalähetuste programmi raames. Projekti maksumuseks oli 51 235 eurot ehk 801653 krooni.
Tartu Kutsehariduskeskuse lõpukursustelt toiduainete töötlemise eriala 5 õpilast, pagar-kondiitri erialalt 9
ja hotelliteeninduse erialalt 4 õpilast praktiseerisid 5 nädalat Hamburgi erinevates ettevõtetes.
5 turismikorralduse ja 5 rekreatsioonikorralduse õpilast omandasid 10 nädalat kogemusi Schwerinis.

Praktika peamiseks eesmärgiks oli tõsta kutsekooli lõpetajate konkurentsivõimet tööturul. Püstitatud eesmärk saavutati. Konkurentsivõime tõus väljendub keeleoskuse paranemises ja laienenud silmaringis.
Õpilastele omistati Europassi õpirände tunnistused. Saadud praktikakogemused on sobivad töötamiseks nii välismaal kui ka Eestis. Projekti korraldus oli hea.

Projekti tulemused:
* Positiivne kogemus rahvusvahelises praktikaprojektis osalemisest. Rekreatsioonikorralduse erialal oli väga õnnestunud lähetuse sihtkoha valik Saksamaa Schwerini piirkond, kus seda eriala esmakordselt juurutati. Toiduainete töötlemise alal olid õpilased Hamburgis praktikal teist korda.
* Uute teadmiste ja oskuste omandamine teenindus- ja töökultuurist Euroopa Liidu riikides. Praktikandid edastasid need kaasõpilastele ning õpetajatele praktikaaruannete kaitsmisel ja õppetöö käigus.
* Tutvumine uute tehnoloogiate ja töövõtetega. Pagar-kondiitri ja toiduainete töötlemise eriala õppisid valmistama saksapäraseid lihatooteid ja küpsetisi.
* Võõrkeele- ja suhtlemisoskuse paranemine. Praktikakeskkonnas mitte emakeeles suhtlemine parandas nii erialast terminoloogiat kui ka lävimist teises kultuuris.

Avaldatud: 07.08.2007

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal