Majutusteeninduse kutsevõistluste järelkaja

Pirjo Paabo tunnistati majutusteeninduse võistlustel parimaks teooriatundjaks.

28.-29. märtsil 2012 toimusid Tartu Kutsehariduskeskuses üleriigilised majutusteeninduse kutsevõistlused. Tartu Kutsehariduskeskust esindasid majutusteeninduse eriala 2. kursuse õpilased Kristine Kivi ja Kadri Toss ning hotelliteeninduse eriala 1. kursuse õpilased Mari Lükepak ja Pirjo Paabo.

Võistlustel sai Pirjo Paabo eripreemia parima teooriatundjana. Õpilasi juhendasid võistlusteks valmistumisel kutseõpetajad Katrin Kivisild, Tiina Kärner, Maire Linsi, Aina Rüütel.

Võistlusülesanneteks olid teooriatest, kolmekäigulise õhtusöögi eelkatte tegemine, klientide teenindamine lauas, hotellitoa ettevalmistamine ja korrastamine ning venekeelne situatsioonülesanne hotellitoas.

Võit läks Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilasele Liisa Sooverele, teise koha sai Agnes Merila Tallinna Teeninduskoolist ning kolmanda koha vääriliselt hinnati Triin Sarapikku Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Välja anti ka kolm eripreemiat. Lisaks Pirjo Paabole tunnistati parimaks klienditeenindajaks Katre Kaptein Haapsalu Kutsehariduskeskusest ja parimaks toateenindajaks Liisa Soovere.

Kahepäevase võistluse esimesel päeval pandi noored majutusteenindajad proovile nii teoorias kui praktikas. Testi küsimused näitasid teadmisi hotellimajanduse aluste, hotelliruumide hoolduse, tööohutuse kui klienditeeninduse kohta. Esimesel võistluspäeval tuli teha ka kolmekäigulise
õhtusöögi eelkate ning kliente teenindada. Teisel päeval tuli ette võtta hotellitoa korrastamine ja lahendada venekeelne situatsioonülesanne hotellitoas.

Tänavusel võistlusel osales 18 õpilast kuuest koolist üle Eesti.

Võistlejaid hindas oma ala spetsialistidest koosnev komisjon, keda juhtis hotelli Dorpat majapidamisjuht Katrin Peterson.

Võistlus toimus juba viiendat korda. Varasematel aastatel on võistlust korraldanud Kuressaare Ametikool. Võistlust aitas korraldada Sihtasutus Innove koostöös Tartu Kutsehariduskeskusega. Võistlust rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ja Haridus- ja Teadusministeerium, head toetajad olid Reserv Rent ja Altia Eesti.

Avaldatud: 02.04.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal