Meistrite päev andis uusi oskusi

Reedel, 21. märtsil toimus Tartu Kutsehariduskeskuses esimene meistrite päev, mille raames toimus kokku 13 meistriklassi ligikaudu 200 osalejale.

Meistrite päeva korraldaja,  õpetaja professionaalse arengu koordinaator Nele Punnari sõnul oli päeva eesmärgiks õpetajate meisterlikkuse tõstmine läbi praktiliste oskuste arendamise. „Sellisel, erinevate meistriklasside formaadis toimus koolitus esmakordselt ja tundus, et see formaat õigustas ennast igati. Osalejate tagasiside on igati positiivne,“ ütles ta.

Erinevate meistriklasside seas oli mitmeid õpetamise metoodikale, õpikäsitlusele ja kaasaegsetele tehnilistele abivahendite kasutamisele suunatud töötubasid, et aidata pedagoogidel oma meisterlikkust tõsta. Kvaliteedijuht Eda Antoni sõnul on kaasaegse õpikäsitluse kohaselt õpetaja esmaseks ülesandeks sütitada õppijas huvi ja luua teemakohased seosed. „Neid võtteid, millega aine sisse minna, on tohutult palju,“ rääkis ta ning lisas, et meistriklassis tutvustati neid ka praktiliselt.

Toimus ka teenuste disaini meistriklass ning IKT ja tööstustehnoloogia osakonna ühine tootearenduskoolitus. Kõige populaarsemateks osutusid aga improteater, häälekoolituse ja konfliktide lahendamise meistriklassid, mis ahvatlesid oma uudsuse ja vaheldusrikkusega.

2014 aasta on Tartu Kutsehariduskeskuses kuulutatud meistrite aastaks ning toimunud meistrite päev on samm selles suunas, et meie õpetajad oleksid oma ala tõelised meistrid, kes kujundavad tulevasi meistreid.

IMG_5479

Õpetajad tegid improteatrit

Avaldatud: 24.03.2014

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal