Metallitöö ja masinaehitus taas ausse

Tööstus on Eesti majandusliku arengu võtmesektor ning metallitööl ja masinaehitusel on selles suur osa. Tööstuse edukat arengut tagavad töökad, hakkajad ja motiveeritud oskustöölised, kellest riik ja sajad ettevõtted ootavad tänastele proffessionaalidele väärilist järelkasvu.

Neljapäeval, 22. mail toimub Tartu Kutsehariduskeskuses esimene METALLITÖÖ JA MASINAEHITUSE ERIALADE PÄEV.

Ürituse eesmärgiks on tutvustada noortele selle töövaldkonna erialasid ning õppimisvõimalusi läbi erinevate põnevate ettevõtmiste. Korraldajad loodavad seeläbi populariseerida õpilaste hulgas metallitööd ja masinaehitust ning aidata kaasa noortel otsuste tegemisel tulevase eriala valikul peale põhikooli või gümnaasiumi lõpetamist.

Mida kujutab endast metallitöö? Mida teeb keevitaja? Mis ametimees on lukksepp? Kuidas saada autotehnikuks või -plekksepaks? Mida tähendab mehhatroonika?
Kõigile neile ja teistele küsimustele on võimalik saada vastused Tartu Kutsehariduskeskuse, Põllu 11 B-õppekorpuses, 22.MAIL, kell 13.00 algavas INFOTUNNIS.
Koolis õpetatavaid erialasid ja sisseastumistingimusi tutvustavad erinevate erialade õpetajad. Infotunni lõppedes korraldatakse huvilistele ringkäik metallitöökodades ning õpperuumides.
Näidatakse ka õppefilmi “Õige mees teeb raskeid asju”, mille valmimisel on teiste hulgas kaasa löönud ka noorte seas tuntud artist Cool D. Filmi lühendatud versiooni saab näha ringvaatena 18.- 23. maini kinos Ateena.

Kell 14.00 alustavad Põllu 11 B-õppekorpuses tegevust 5 TÖÖTUBA ? elektrikute, metallitöö, lukksepa, autotehniku ja mehhatrooniku erialal, deviisi all ? MEISTERDA ISE.
Töötubades on asjast huvitatuil võimalus kahe tunni jooksul saada esimene kokkupuude metallitöö erialade saladustega. Osalema on oodatud nii põhikooli kui gümnaasiumi õpilased.

Päeva lõpus, algusega kell 16.00, oodatakse sealsamas (Põllu 11 B-õppekorpuse juures) huvilisi rehviheitevõistlusele. Parimatele on välja pandud auhinnad.

Metallitöö ja masinaehituse erialade tutvustamine ei piirdu ainult ühe päevaga. Terve nädala jooksul ootavad huvilisi külla ka ettevõtted:
Faeton AS (Tähe 131 A), 19. mail, kell 14.00 – metallist mööblikarkasside, kaupluste müügistendide, restoranide ja büroode sisustuse ning paljude muude keerukamate metallist konstruktsioonide valmistamine.
Tarkon AS (Puiestee 2), 19., 21. ja 23. mail, kell 8.00-13.00 – tegeleb peenmehaanika ja elektroonikaga
Tarmetec OÜ (Ringtee 6), 20. ja 22. mail, kell 15.00 – tegeleb roostevabast terasest lisaseadmete tootmisega.
Powersteel OÜ (Ringtee 27 A), 20. ja 21. mail, kell 13.00-14.30 – multilift-, kallur- ja veokastide ning traktorite haagiste ja kastide valmistamine.
Ettevõtete külastamiseks on vajalik EELREGISTREERIMINE telefonil 736 1890 või e-posti teel: kadri.raudsepp@khk.tartu.ee

Metallitöö ja masinaehituse erialade päeva korraldavad Tartu Kutsehariduskeskus ja Tartu Linnavalitsus koostöös ettevõtetega.

Avaldatud: 20.05.2008

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal