Möödunud õppeaastal käis välispraktikal 117 õppurit

Möödunud õppeaasta 2012/2013 oli paljudele Tartu Kutsehariduskeskuse õppuritele ka välispraktika aasta, sest kokku käis välismaal oma teadmisi, oskusi ja hakkamasaamist proovile panemas 117 õpilast. Välispraktika sihtriikideks olid Soome, Taani, Hispaania, Saksamaa, Inglismaa, Tsehhi ja Sloveenia.

Projektijuht Andrei Atškasovi sõnul peab kaasaegne kutseõpe pakkuma laia teadmiste ja oskuste taset juba Euroopa kontekstis, sest ka tööturg on avatud. Seetõttu toetab Euroopa Liidu Leonardo da Vinci programm kutseõppurite vahetust Euroopas. „Sel aastal oli meil lausa kaks Leonardo projekti mille toel said kokku 107 õpilast väliskogemuse.“

Kõige enam käidi välispraktika raames Soomes, kus said praktiseerida näiteks elektrikud, mehhatroonikud, pagarid, õmblejad, juuksurid ning  turismi, metallitööpinkide ja keevituse erialade õppurid. Taanis Roskildes käisid praktikal pagarid, kondiitrid ja toiduainete tehnoloogia õpilased. Inglismaal käisid ärikorralduse, multimeedia, juuksuri ja autotehnika õpilased.

Praktikal Taanis

Toiduainete töötlejad praktikal Taanis, Roskildes, Danish Meat Trade College´is

Kokad, turismikorraldajad, majutus- ja toitlustusteeninduse õppuritel  oli aga võimalus käia Hispaanias Valencias või Gran Canarial, samuti Sloveenias. Sloveenias Mariboris praktiseerisid aga ka tislerid. Saksamaa oli sihtriigiks ehitajatele ja ehituspuuseppadele, elektrikutele ja autotehnikutele, Tšehhis praktiseerisid logistikud ning müüjad.

Lisaks Leonardo programmile toetas õpilasvahetust Nordplus Junior projekt “Customer Service and Sales Culture in Estonia and Finland”. Selle projekti toel käisid  10 müüja eriala õpilast Soomes, Espoos ja Helsingis 1 nädalasel õpilasvahetusel, et kohapeal klienditeeninduse ja müügialaseid oskusi täiendada.

„Muidugi on välispraktika õppuritel huvitav ja arendav kogemus, sest lisaks ettevõtte praktikale saavad õpilased osa vastuvõtva maa kultuurist ja vaatamisväärsustest ning paraja annuse keelekümblust,“ rääkis Atškasov ning lisas, et tegelikult teeb kutsehariduskeskus oma praktikantidele vastavalt sihtriigile keelekursuse. Praktikandile tasutakse projekti poolt ka ka sõidukulud, majutus ning stipendium.

Õpilasvahetuse ja välispraktika projektid jätkuvad ka algaval õppeaastal, kinnitas Atškasov. „Lisaks juba tuttavatele sihtriikidele tuleb juurde võimalus läbida praktikat ka Rootsis, Itaalias ja Tenerife saarel Hispaanias,“ selgitas ta ning julgustas praegusi ja tulevasi õppureid välispraktika võimalustest kinni haarama.

Lisainfo:
Andrei Atškasov
tel 7361 894

Avaldatud: 01.07.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal