Nooruslik Kevad 2008 ja WorldSkillsi eelvõistlus

Traditsiooniks saanud noorte kokkade ja teenindajate kutsevõistlus “Nooruslik Kevad” toimus 24. ja 25. aprillil 2008 Haapsalu Kutsehariduskeskus. Samas toimus 25.aprillil koka eriala eelvõistlus rahvusvaheliseks kutsevõistluseks WorldSkills 2009 valmistumiseks.

“Nooruslikull Kevadel” Haapsalus oli võistlemas kokku 18 võistkonda kutseõppeasutusest üle Eesti. Vastavalt võistlustingimustele esindab igat kooli kaks kokka ja üks teenindaja. Tartu Kutsehariduskeskust esindasid koka eriala lõpukursuse õpilased Helen Kirsi ja Kaisa Kliimand (KK06) ning toitlustusteeninduse eriala lõpukursuse õpilane Marge Raiv (TTe06).
Võistlustööna valmistasid kokad 6 portsjonit pearoasuppi lisanditega ja sama koguse järelroasuppi lisanditega. Teenindaja oskusi hinnatati salvrätikute voltimises, vahuveini serveerimises, lauakatmises, kaaslaste valmistatud roogade serveerimises ja klientide teenindamises.

Võistluste tulemusena jagus tartlastele eriauhindu:
* Helen Kirsi ja Kaisa Kliimand valmistasid parima pearoasupi
* Marge Raiv hinnati säravaimaks teenindajaks

Noorusliku Kevade üldvõidud jagunesid koka erialal: 1. Pärnumaa KHK, 2. Tallinna Teeninduskool, 3. Kehtna TMK
ja teenindaja erialal: 1. EHTE, 2. Haapsalu KHK, 3. EHTE

WorldSkillsi kokkade eelvõistlustel osales 12 võistlejat erinevatest kutsekoolidest. Võistluste eesmärgiks oli välja selgitatada 3 parimat noort kokka, kellega jätkavad tööd ja treeninguid peakokad ning kes saavad ettevalmistuse maailmameistrivõistlustel WorldSkills 2009 Eesti esindamiseks.
Tartu Kutsehariduskeskust esindasid koka eriala vilistlane Mihkel Mäe (lõpetas jaanuaris 2008) ja koka eriala kolmanda kursuse õpilane Aleksander Ugur (K105). Vastavalt võistlustingimustele said võistlejad oma ülesande ja kasutada oleva toidukorvi sisu teada alles võistluspaigas vahetult enne võistluse algust, võistlusülesanne esitati inglise keeles.

Võistluste tulemusena kuulus kolme parima hulka Tartu KHK õpilane Aleksander Ugur. Kõrge tulemuse saavutasid ka Tallinna Teeninduskooli ja Kuressaare Ametikooli esindajad.

Kutsevõistlusteks valmistumisel juhendasid õpilasi kutseõpetajad Juta Laatsit, Ülle Kruuda, Jolanda Pärtmaa ja Tiiu Kruusmaa, samuti olid kaasatud praktikajuhendajad ettevõtetest.
Täname tehtud töö eest meie tublisid õpilasi ja juhendajaid!
Õnnitleme edukate võistluste puhul ja soovime õnnestumisi järgnevatel võistlustel!

Tiina Kivimeister
Majutus- ja toitlustusosakonna juhataja

Avaldatud: 29.04.2008

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal