Kokale II koht ja teenindajale III koht Nooruslikult Kevadelt

12.-13. aprillil 2012 osalesid noored kokad ja teenindajad üleriigilistel kutsevõistlustel Nooruslik Kevad 2012, mis toimus Tallinna Teeninduskoolis.

Tartu Kutsehariduskeskust esindasid koka eriala õpilased Mihkel Manglus ja Merino Lastik (K109), Ats Pärn (K209), Birgit Allilender (K210) ning toitlustusteeninduse eriala õpilased Diana Sammas (TeP09) ja Kätlin Võikar (TTe10). Tänavusel võistlusel osales kokku 60 õpilast 16-st koolist üle Eesti.

Tänavuse võistluse teemaks oli “Eesti köök – üks osa Põhjamaade köögist”. Kokad pidid toorainena kasutama kodumaist sealiha ja pastinaaki ning desserdiks valmistama midagi kohupiimast. Teenindajate ülesanneteks oli salvrätikute voltimine, maitsevee valmistamine, valge veini avamine ja täpsusvalamine ning laua katmine kahele kliendile ja klientide teenindamine.

Mihkel Manglus saavutas kokkade võistlustel 2.koha.
Diana Sammas tunnistati teenindajate võistlustel 3.koha vääriliseks.

Koka võistluste võit läks Tallinna Teeninduskooli õpilasele Allan Jürgensile, kolmanda koha sai Sven Vana Haapsalu Kutsehariduskeskusest. Teenindusvõistluse võitis Kuressaare Ametikooli õpilane Evelin Ütt-Ütti ning teise koha vääriliselt hinnati Riho Sommermanni Haapsalu Kutsehariduskeskusest. Välja anti ka mitmeid eripreemiaid, millest kaks toodi Tartusse.

Parima pearoa valmistas Mihkel Manglus. Kõige kliendisõbralikum teenindaja oli Diana Sammas.

Võitlustööde hindamine toimus sarnaselt rahvusvaheliste võistluste kriteeriumitele. Hindamiskomisjonis olid oma ala tuntud ja tunnustatud spetsialistid.

Koka õpilased harjutasid võistlusteks kutseõpetajate Katrin Jursi, Tiina Kärneri ja Jolanda Pärtmaa juhendamisel. Teenindusõpilasi juhendasid Maire Linsi ja Ülle Kruuda.

Õnnitleme võitjaid ja nende juhendajaid!

Avaldatud: 17.04.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal