Õmbluse eriala õpilased käisid Leonardo programmi toel välispraktikal Soomes

 Kaks õmbluseriala õpilast Christina Mändlo ja Annika Kiidron käisid Leonardo da Vinci programmi Tartu KHK praktikaprojekti “Improving practical skills in Europe” raames välispraktikal Soomes. Vastuvõtvaks kooliks oli Luksia Ametikool ja praktika kestis 5 nädalat, perioodil 28.11-01.12. Elukohaks oli Luksia Ametikooli ühiselamu.

 Enne praktikat toimusid infotunnid kooli projektijuhi Andrei Atškasoviga ja 30 tundi soome keele õpet.

 Esimesel nädalal tutvusime kooli ja kohaliku eluga, kaasas oli kolmeks päevaks ka õpetaja Maiu Praakli. Kolmapäeval käisime Luksia immigrantide tunnis, seal õppisid immigrandid soome keelt, et saada elamisluba. Immigrantide tundidest hakkasime osa võtma iga nädala kolmapäevadel.

 Teisel nädalal külastasime Helsingi muuseume, kaubandust ja ka restorani „Torn“, millest avanes vaade Helsingile. Samuti käisime Soome Balletiteatris ja võtsime osa ka Helsingi Messikeskuses toimuvas Outlet Expo messist. Esimesel kahel nädalal olime me koolis ja tegime endale villajakid erinevate pistetega.

 Kolmandal nädalal läksime me enda praktikakohtadele (Globe Hope – Annika ja Roopetex – Christina). Globe Hope tegeleb taaskasutuse ja disainiga, Roopetex aga riiete parandamise, keemilise puhastuse ja tellimustööde tegemisega.

Neljandal nädalal külastasime Omnia kooli, mis on Luksia suurim konkurent ja tutvusime sealse koolieluga.

Viiendal nädalal tegime Prantsuse vahetusõpilastega õpilasvahetus programmist ettekande Luksia kooli õpilastele, pakkisime asju kokku ja jätsime hüvasti juhendajate, õpetajate ja sõbraks saanud kohalikega.

Praktikavälisel ajal tutvusime erinevate linnadega, veetsime aega sõpradega ja puhkasime Eesti kiirest elust ja rutiinist.

See oli meeletult positiivne ja hea kogemus, soovitame kõigil sellest programmist osa võtta, sest see laiendab silmaringi ja arendab väga hästi.

 

Christina Mändlo
MO10

 

Avaldatud: 14.12.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal